Search

21 Temmuz 2012 Cumartesi

Günce..♥ 1

Öncelikle kafalarda bir soru işareti yaratan şey ise "Kim bu Bayanbilen ?"
Ben de kendime soruyorum kim bu Bayanbilen diye.. Sonra düşünüyorum da adımın ne önemi var ki? Ben normalde iki kelimeyi doğru düzgün bir araya getirip konuşamayan fakat iş yazmaya gelince içinde ne var ne yok anlatan biriyim. Kim bilir belki de daha dün caddede yanınızdan öylece geçip giden bendim. Benim kim olduğumun ne önemi var ki? Sokaktan geçen herhangi bir kızdan biriyim ben. Öylesine sizden uzakta yaşayan ama bir çoğunuz ile aynı duyguları paylaşan biri. 
Hatta ve hatta kazık kadar olmasına rağmen hâla internetteki birtakım kız oyunlarını oynayan içindeki çocuğu büyütememiş bir kızım ben. Kim bilir belki sizler de benim gibi içinizdeki çocuğu büyütemeyenlerden sinizdir. Olamaz mı tabi ki olabilir. Sonuçta herkes büyümek zorunda değil, dışarıdan ne kadar büyük göründüğünüzün ne önemi var ki içiniz çocuk olduktan sonra. Bir düşünün yaşlı ama çocuk ruhlu olmak mı, genç ama bitik olmak mı? Kendi adıma konuşacak olursam çocuk ruhlu yaşlılara bayılırım, içlerindeki enerjiye ve yıllara meydan okuyan neşelerine hayranım. Genç yaşta hayattan bıkmış insanlara ise hep üzülmüşümdür, içlerindeki çocuğu kaybettikleri için. En çok da ileride doğacak olan çocuklarına üzülürüm, düşünsenize sizinle evcilik bile oynamayan bir anne. Sizler de bu yazıyı buraya kadar sabırla okuduysanız büyük bir ihtimalle içinizde bir yerlerde büyümemiş birileri hâlen var. Benden size küçük bir tavsiye; o çocuğu asla büyütmeyin, bırakın hep küçük kalsın.
Bedenlerimiz büyüdü de ne oldu sanki? Başımız göğe mi erdi? Bırakalım da en azından içimiz çocuk kalsın. Belki ihtiyacımız olan bir avuç mutluluğa böyle ulaşabiliriz.. Nerden başladık nereye geldik. :]
Her neyse benim şu an çıkmam gerekli fakat yarın yine geleceğim. 
Umarım kafanızda bir şeyler oluşabilmesi için yardımcı bir yazı olabilmiştir. 
Yorumlarınızı benimle paylaşın..
Sevgilerle..


-Bayanbilen-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.