Search

22 Temmuz 2012 Pazar

Günce..♥ 2

Evet bu 2. güncemiz ve ben 2. güncemizde yakın arkadaşlardan bahsetmek istiyorum. Malumunuz onlar bir çoğumuzun hayata tutunma nedeni. Aslında onlara yakın arkadaş ve ya dost demek çok yetersiz kalır. Çünkü onlar kardeşten de öteler. Örneğin kendimi göz önünde bulunduracak olursam kardeşim gibi olan biri var benim için. Evet o çok özel, tüm sıkıntılarımı dertlerimi onunla yaşadım ben. Ve şimdi onunla atıyorum bütün kahkahalarımı. Onu bir hafta görmesem endişeleniyorum onun için. Kabul edilmeli ki kardeşim dediğimiz tüm insanlar da bizim için doğru tercih olmuyorlar. Bundan bir altı ay önce falan, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen asla ve asla ayrılmayız dediğim hatta ve hatta nasıl bu kadar iyi olduğuna akıl sır erdiremediğim bir kardeşim vardı. Yani ben onu o kadar yakın görüyordum, ta ki bir gün hiç bir açıklamaya gerek duymadan benimle konuşmayı kesene kadar. İşte o an sanki dünya durmuş gibi, beynimden vurulmuşa döndüm. Bu nasıl olabilirdi? Günlerce ona ne yaptığımı düşündüm ve kahretsin ki hiç bir şey de gelmiyordu aklıma! Onlarca kez yanına gittim ne olduğunu öğrenmek için ama her seferinde aldığım cevap aynıydı " Yok bir şey!" Bir şey vardı işte. Vardı bir şey. Ben günlerce geceleri oturup ağlarken, o başkalarıyla mutluydu. Evet onun başkalarıyla mutlu olması beni daha bir deli ediyordu, ama zamanla buna da alıştım. Bu zor günlerimde ise hâla bıkmadan sıkılmadan yanımda olan tek bir kişi vardı. Ben ona kardeşim diyorum ama o kardeşten de öte benim için. Ansızın yediğim bu beklenmedik kazıktan sonra etrafımı daha bir dikkatlice incelemeye başladım kimin dost kimin düşman olduğunu düşünmeye başladım. Ve şimdi daha düne kadar benimle konuşmayan o insan bugün gelmiş bana kırgın olmanı istemiyorum diyor. Altı aydır aklı yokmuş da bugün ayakları yere basmış gibi. Ama yemezler şimdi bunları. Ben kimin dost olduğunu çok net gördüm ve gerçekten mutluyum. Ben kardeşimle gerçekten çok mutluyum. Kız başımıza maça gidip çığlıklar da attık, yürüyerek gidebileceğimiz en uzak yerlere de gittik onunla. Hatta ve hatta çılgınlar gibi dedikodu yaptık. Evet mutluyuz biz.Ve ben şimdi kimsenin bizi ayırmasına izin vermem. 
Eğer ki sizinde birlikteyken çılgınlar gibi eğlendiğiniz, gülme krizlerine girdiğiniz biri varsa. Sakın bırakmayın onu, çünkü siz şu an farkında olmasanız da o sizin yaşama nedeniniz. Mutluluğunuzun sigortası o! Sanırım kendi hikayeme biraz fazla daldım, fakat olan bu işte. Aman ha kardeşim dediğiniz insanlara dikkat edin ve hiç bir zaman bir başkası uğruna onu satmayın, inanın sizin ona onun size olduğundan daha çok ihtiyacınız var. İncitmeyin onu.
Umarım birilerinin arkadaşlığını göz önüne getirmesini sağlayabilmişimdir. Yorumlarınızı paylaşın lütfen. Hepinizi seviyorum. 

-Bayanbilen-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.