Search

23 Temmuz 2012 Pazartesi

Günce..♥ 3

Evet bugün de 3. güncemizi yazacağım. 3. güncemiz için aslında bahsedilecek bir çok konu bulmuştum fakat başıma gelen bir olay ile, bahsedilmesi gereken daha önemli şeyler olduğunu farkettim. Siz siz olun her ne kadar önemli bir gerekçeniz olsa bile küçük de olsa yalan söylemeyin. Hele de en sevdiklerinize. Çünkü sizin o an için zararsız gördüğünüz bu küçük yalan içinizi kemirmekten başka bir işe yaramıyor. Vicdanınızın altında ezilip kalıyorsunuz. Bir anlık refleksle söylenen bir yalan bile olsa, aradan çok vakit geçmeden gerçeği söyleyin. İnanın böylesi daha bir rahatlatıyor içinizi. Bilmiyorum sadece benim için mi geçerli bu, fakat sanmıyorum.. Kim çok sevdiği birine yalan söyler de vicdanı onu rahat bırakır ki? Şahsen benim içim hiç rahat etmedi. Fakat ben şanslı olanlardanım sanırım. Çünkü karşımdaki o kadar iyi biriydi ki hoşgörüyle karşılamasını bildi. Bilmiyorum belki de bunun için onu o kadar çok seviyorum. 
Peki size gelelim şimdi, sakın ha sevdiklerinize yalan söylemeyin. Unutmayın yalanın küçüğü yada büyüğü olmaz yalan yalandır işte. Yalan söylemeyin diyorum çünkü nedeni ne olursa olsun daha sonradan çok daha fazla üzüleceksiniz. İçiniz içinizi yiyecek neden öyle dedim diye. Durmadan kendinizi suçlayacaksınız. Bu suçluluk duygusuyla yaşamanız da kolay olmayacak. Bu küçük dediğiniz yalan başka yalanları da peşinden getirecek. Siz en iyisi yalan söylemeyin, olsun bitsin.

Benim için gerçekten önemli bir konuydu. Umarım sizlere de faydalı olabilirim.
Yorumlarınızı bekliyorum.


-Bayanbilen-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.