Search

25 Temmuz 2012 Çarşamba

Günce..♥ 4

Bu günkü günceyi yazmakta biraz geç kaldığımın farkındayım, fakat başladığım bir kitabın etkisinden kurtulamayıp bitirene kadar okumak pek de kısa sürmedi. Bilmem sizde nasıldır ama ben kafama uygun bir kitaba başlamış isem, kitabı bitirene kadar elinden bırakamayanlardanım. Bu gün de aynen öyle oldu. 500 sayfa okumuş olabilirim fakat halimden hiç de şikayetçi değilim. Hayatında pek kitap okumamış insanlara garip gelebilecek bu durum, kitap okuyanlar için yeterince normaldir. Çünkü onlar kitaplarla kendilerine yeni dünyalar açmayı çok iyi bilirler. İçinizden "Ben kitap okumayı sevmem" diyenler mutlaka vardır ama ben yeryüzünde kitap okumayı sevmeyen biri olduğuna inanmıyorum. Bana göre yeryüzünde kitap okumayı sevmeyen kimse yoktur, aradığı kitabı bulamayan insan vardır. Ben de ara sıra kitap okumanın sıkıcı olduğunu düşünmediğimi söylesem yalan olur fakat elime bir kitap alıp da bırakamayınca neyin ne olduğunun farkına varıyorum. 
Sizlere de kitap okumanızı tavsiye ederim çünkü o kitap ile kendinize yeni dünyalar kuruyor ve hayatınıza bir de bu yönden bakıyorsunuz. Kimi zaman kitabınızı okurken yüzünüzde küçük bir tebessüm oluyor, kimi zaman ise hıçkırıklara boğuluyorsunuz. Yani kitabınız sayesinde bir dünyadan başka bir dünyaya geçiveriyorsunuz. Bazen ise bazı kitapları o kadar seviyorsunuz ki hiç bitmesin istiyorsunuz, bugün hepsini okumayayım yarına da okuyacak sayfalarım kalsın diye küçük hesaplar kuruyorsunuz kafanızda. İşte en çok da kitapların insanı kendine böyle bağlaya bilmelerine hayran kalıyorum. Evet, evet ben kitaplarla kendime kurduğum o küçük dünyayı gerçekten çok seviyorum. Umarım sizlerde kitapları seviyorsunuzdur.
Sevgilerle..


-Bayanbilen-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.