Search

28 Temmuz 2012 Cumartesi

İlk blog yazısı..

Meraba.Bu ilk yazışım.Biraz heyecanlıyım tabi. :)Arkadaşımı kıramadım. Ama görseniz öyle tatlı biri ki kıramazsınız yani.Çok severim onu.İlk yazımda yaz tatilinde olduğumuz için okul tercihlerinden bahsetmek isterim.SBS sonuçları açıklandı,tercih zamanı geliyor.Ben geçen sene bu zamanlar kafam karışık dolaşıyordum ortalıkta.Yatılı kalabilir miyim?Zorlanır mıyım?Ne yaparım?filan..Bir de baktım yurttayım.Sakın büyük konuşmayın arkadaşlar.Yaparım yurtta filan diye.Gerçekten yurtta kalıp okumak zor .Devlet yurdumuz bu sene açılıcak.Bütün kızlar özel yurtta kaldık.Herkes birbirini alttan almaya çalışıyor.Çünkü orada bir aile gibisiniz.Zor oluyor senin kaprisini çekicek,dinliycek annen yanında olmuyor.Çamaşırlarını yıkayıp,katlamak,dolabını düzeltmek,odayı süpürmek vs.Birde yemekler.Annenizin yemeklerini öyle özlüyorsunuz ki.Kıymetini bilin.Uykusuz geceler.Bazen özleyip,ağlıyorsunuz,defalarca dönmek istiyorsunuz,bazen düzensiz ders çalıştığınız için son geceye sıkışıp uyumuyorsunuz.Sınavlar zor boş bırakmaya gelmiyor.Yine de güzel tarafları tabi ki var öyle arkadaşlıklar kuruyorsunuz ki çok sağlam.Gülüyorsunuz,eğleniyorsunuz,yeri geliyor ağlıyorsunuz,Kavga ediyorsunuz ama kopamıyorsunuz.Öyle işte.İyi düşünün bütün bunları.Ben yatılı kaldığım için memnun muyum?Evet aslında kendi ayakları üzerinde durmayı öğreniyor insan,insanları daha iyi tanıyor,en önemlisi her şeyin değerini daha iyi anlıyor,hayatı tanıyor..Biraz dertleştim gibi sizinle ama idare edin beni.Hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.