Search

8 Ağustos 2012 Çarşamba

Günce..♥ 19

Merhabalar, 
Bugün de 19. güncemizi yazıyorum. Bugünkü güncemizde ise bahsetmek istediğim bir konu var. Mesela siz en son ne zaman bisiklet sürdünüz? Ya da en son ne zaman sırf kendiniz için pikniğe gittiniz? Eğer bu soruların cevabını hatırlamakta zorlanıyorsanız, kendinizi hayatın karmaşasına kaptırıp ihmal etmişsiniz demektir. "İyi ama çalışıyorum" mu diyorsunuz yoksa, o halde kendinize sormanızda yarar var ne için çalışıyorsunuz. Büyük bir ihtimalle buna cevabınız da "Rahat ve güzel bir yaşam için." olacaktır. Fakat şu an yaşadığınız hayatın güzel olduğunu da düşünmüyorsunuz herhalde. Baksanıza kendinize bile vakit ayırmıyorsunuz. Ne zaman mutlu olacaksınız peki? Gözleriniz görmez, dizleriniz tutmaz olduğunda mı? Ya da daha kibar diyelim emekli olduğunuzda mı? Yok sanmıyorum, kendinizi kandırıyor olmalısınız. Emekli olduğunuzda canınızın gezip dolaşmak isteyeceğine de ihtimal vermiyorum. Örneğin etrafınıza bir bakın emekli olup da hayatın tadını çıkardığını düşündüğünüz birileri var mı? Büyük bir ihtimalle yoktur ama varsa bile sizin bunca yıl yorgunluğunuzun üstüne emekliliğinizde kanepeye yatıp televizyon izleyeceğinize eminim. Peki ya şimdi sizi tutan ne? İşleriniz mi? İşlerinize kısa bir süre ara verebilirsiniz. 
Sonuç olarak bu hayatta önemli olan sizsiniz ve kendi rahatınız için kendinizi ihmal etmenize gerek yok. Başrol sizin, kurallar da öyle.. Bir düşünün derim..


-Bayanbilen-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.