Search

12 Ağustos 2012 Pazar

Günce..♥ 23

Merhaba,
Bugün de sıra 23. güncemizde. :] Aslına bakarsanız 23. güncemizde değinmek istediğim bir sürü nokta var. Ve ben hangisinden başlayayım bilemiyorum. 
En iyisi sizlere bende işe yarayan ufak tavsiyeler vermek. Bunu maddeler halinde yapsak daha anlaşılır olacak sanırım, o halde bu seferlik öyle yapalım. :]
1. Hayallerinizin peşini asla ve asla bırakmayın. İleride kendinize "Neden?" diye sormamanız için bu şart. Ve tabi ki hayallerinize ulaşabilmek için gerekli adımları atmaktan çekinmeyin.
2. Gerektiği kadar bencil olun. Birilerine karşılık kendinden fedakarlık yapıp da, üzülen o kadar çok insan var ki... Bencil olmanız şart, bencil olun ve kendinizden asla fedakarlık yapmayın. Tabi bencilliğin ayarı da kaçmamalı. :]
3. Bir şeyleri yapmaktan mutluysanız, kaygılanmayı bırakın. İleriye dönük kaygılar sizi yıpratmaktan başka bir işe yaramıyor maalesef. 
4. Bunları yapamıyor musunuz? O halde küçük bir oyun oynayın; Polyannacılık. Her şeyin güzel olduğuna inanmak, her şeyin güzel olmasındaki en büyük adım. 
Zaten hayattaki her şey de sandığımız kadar kötü falan değil. Bir kaç şair, bir kaç da yazar tarafından beynimizin içine işlenmiş bir şey bu. "Aslında hayat berbat, ama biz güzelmiş gibi yapıyoruz." İşte bu saçma, hem de gerçekten mutlu olan bu kadar insan varken. Kabul yıpranmış hayatlar olabilir, ama yaşamaya değer umutlar da halen varlar. Öyle işte biraz Polyannacılık oynamanın da kimseye bir zararı olmaz. Biraz saçmalamanın da..


-Bayanbilen-

2 yorum:

 1. Yazının altına imzamı atabilir miyim:)
  Sanki ben yazmışım gibi hissettim, birebir benim hayat felsefem:)
  Hatta profilimde de yazar bencillik maddesi:)

  YanıtlaSil
 2. hahaha.. :] Şimdi gördüm o bencillik maddesini.. :]
  Sanırım tek bencil ben değilim. :]

  YanıtlaSil

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.