Search

20 Ağustos 2012 Pazartesi

Günce..♥ 28


Belki De Her Şeyi Bir Kenara Atıp, Eğlenmeyi Öğrenmeliyiz Sadece!
En son içten gelen kocaman bir kahkaha atalı ne kadar zaman geçti? Ya da en son ne zaman gerçekten mutlu olduğunuzu hissettiniz? Evet, mutlu olmak için bir şeyler olmasına gerek yok. İnsan her an mutlu olabilir, fakat benim kastettiğim mutluluk kendiniz için bir şeyler yapmanızdan geçiyor.
Örneğin; yukarıdaki fotoğraf karesine bir bakarsanız, ne demek istediğimi rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bana kalırsa insanın böyle mutluluklara da ihtiyacı var. Şimdi size eğlenmek için bir yerlere gidin, her zaman yaptıklarınızdan farklı bir şeyler yapın diyeceğim. Sizler de bana “ İyi hoş söylüyorsun yapalım da, davulun sesi uzaktan hoş gelir işimiz gücümüz var bizim.” diyeceksiniz belki. Peki ya size soruyorum, insanın yaptığı işten de verim alabilmesi için deşarj olmasına gerek yok mu? Eğer ki olmadığını savunuyorsanız “O hâlde haftalık ve ya aylık tatiller niye varlar?” madem deşarj olunmasına gerek yok, tatiller de olmamalı o halde. Peki ya siz tatiller olmadıkça yoğun tempoya ayak uydurabilir misiniz? Bedeninizin deşarj olmaya ihtiyacı olduğunu kabul ettik değil mi? O hâlde ruhunuzun da bedeninizden çok farklı olmadığını uzun uzun açıklamaya gerek yok. Zaten önemsediğim şey sadece eğlenmeyi öğrenmeniz.
Şimdi içinizden geçiyordur belki “Sen bize tavsiye vermeye çalışıyorsun da, sen buna uyuyor musun?” diye. O hâlde cevap vereyim; haklısınız kısa bir zaman öncesine kadar ben de eğlenmeyi unutmuştum. Fakat anladım ki bedenimize çok yüklendiğimizde hasar gördüğü gibi, ruhumuza çok yüklendiğimizde de hasar görüyor. Ben de sordum kendime;  O hâlde gereksiz yere kendimi sıkıntıya sokmak niye? Ne için çabalıyorum ben, mutlu olmak için değil mi? Peki ya böyle mutlu muyum? Bu sorulara verdiğim cevaplar doğrultusunda bir yol haritası çizdim kendime. Artık daha fazla eğleniyor ve böylece daha mutlu oluyorum. Benim için eğlence ise bazen adrenalin oluyor, bazen ise boş boş dolaşmak. Peki sizin için eğlence ne? Bunun cevabını biliyor musunuz? Eğer bu soruya hemen bir cevap bulamıyorsanız, bence acele edin! Mutluluk bir yerlerde sizi bekliyor olmalı… :]


-Bayanbilen-

2 yorum:

 1. Ay canım ya, ne güzel yazmışsın. Keşke kitapların dünyası burada olsa da söylese; hımmm emin değilim ama sanırım Pablo Neruda'nın "mutlu olmak varken" isimli bir şiiri vardı. Ay yanılıyor muyum acaba? Her neyse bu yazıyı okuyunca o geldi aklıma. Ay bitanem ne güzel yazıyosun. Kız ben de senin gibi duygulu yazabilsem. Aaaah nerede? Tbr cicişkom.
  Deniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah şiirler ile pek ilgili değilim maalesef. :(
   Senin yazılarının da gerçekten çok güzel olduğunu söylememe gerek var mı tekrardan? :]

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.