Search

30 Ağustos 2012 Perşembe

Günce 34: Bulaşık makinesi ve yeni icadım


Deniz Karahan
Canlarım benim, ben geldiiiim. Yani kim? Ben; yani ailenizin hamarat, hanım hanımcık kızı Deniz...

Ay hamaratlık dedim de yine sinirim bozuldu. Evde bir tane temiz çatal kalmadı ve ben bulaşık makinesinden temiz tabakları, bardakları çıkartıp yerlerine yerleştirmeye günlerdir üşendiğim için kirli bulaşıkları da bulaşık makinesine yerleştiremedim. 

Offf o kadar gözümde büyüyor ki. Zaten o işi yapmayı gözüm yemediği için biraz blogla ilgileneyim de kafam dağılsın dedim. Ama ne fayda; kirli tabaklar çanaklar mutfaktan bana bakıyor. Abim kapının kolunu yapmadığı için mutfak kapısını da kapatamıyorum, offf.

Aslında saatlerdir uyumama sebebim de bu: Belki bir güç gelir de bulaşık makinesini bosaltıp kirlileri yerleştiririm diye bekliyorum. 

O arada tırnaklarımı törpüledim, cila sürdüm filan ama olmuyor, makine boşalmıyor. 

Hayır bırakıp yatacağım ama bulaşık makinesinin içinde temiz çatal kalmadı. Sabah kahvaltısında abim “bu ne yaaa” diye söylenip durur ve beni gıcık eder. Yapacak bir şey yok zorunlu olarak makineyi boşaltıp kirlileri yerleştireceğim.

Ay kızlar aklıma ne geldi biliyor musunuz? Öyle bir icat yapılmalı ki bulaşık ve çamaşır makinesinden temiz tabak çanak kendi kendine boşalıp yerlerine gidebilmeli kirliler de kendiliğinden makineye yerleşmeli.

Tabaklar temiz tabak dolabına çamaşırlar ütü masasına gitmeli ütülenip çamaşır dolabına yerleşmeli. Düşünebiliyor musunuz havada gömlekler, tişörtler, etekler, çatal, bıçaklar ve tabaklar uçuşuyor. E tabii hiç biri birbirine çarpmadan yerli yerine gidiyor. O sırada bizler otursak manikür pedikür yapsak, kahvelerimizi içsek ne güzel olur. Hımmm ben mucit olmalıymışım. Ancak yok ya olmaz. Bende bu üsengeçlik varken yaptığım alet bozulur ve bütün tencereler, tavalar kafamda patlardı. Daha da kötüsü çatal bıçaklar gelip kaba etime saplanırdı. Offf yok yok iyisi mi ben bu yazıyı gönderip bulaşıklarla ilgileneyim. Abimin dırdırını hiç çekemeyeceğim şimdi. Hayır bir şey değil geçen gün pizzacıdan gelen plastik çatal bıçağı da dün sabah kullandık. 

Hadi bakalım Deniz, ne kadar hamarat olduğunu insanlara bir kez daha göster. Baaaay. Öptüm.


Ailenizin hanım hanımcık ve hamarat kızı
Deniz Karahan
http://bayanbilen.com

5 yorum:

 1. merhaba çok tatlısın yaaa bulaşık konusunda seninle aynı fikirdeyim bana da okadar zor gelirki makinayı boşaltmak. aslında kafamda bir fikir var ama biraz maliyetli ne mi? bir bulaşık makinası daha almakyan yana koyup bir tanesi dolunca yıkmayı başlatıp diğerini kirli için kullanmak tabi bunun için biraz daha fazla tabak çanak olması lazım nasıl iyi fikir değilmi tabaklar hiç mutfak dolabına girmeyecek bir makinadan diğerin ohhh gel keyfim gel :))) (eşim bana sesleniyor hayatımmm temiz bardaklar nerde ? ) ühü ühüüü

  YanıtlaSil
 2. ben de kirlileri dizmeyi sevmiyorum. tek tek çalkala yemek artıklarını temizle, ee elim değmişken ben yıkıyım bari. bi de herşeyi tek tek özenle diz. tam deli işi.

  YanıtlaSil
 3. merhaba!
  benden daha tembeli yoktur herhalde yataktan kalmaya sabah kahvaltı yapmaya üşenen ben
  çamaşırları makineye atmaya bile üşenen sanki ben yıkıycamışım gibi..
  off pofff afra tafra..
  =)
  banada uğra olur mu
  hadi sevgiyle kal..

  YanıtlaSil
 4. Merhaba bende bloguna yeni nail olanlardanım :) bence bulaşık makinasına bukadar haksızlık etme yaaa.aslında güzel bir icat.heleki kalabalık aileler için birebir.gerçi ben ve eşimin çıkardığı bulaşıktan bile bunaldığım zamanlar oluyo ama misafir bulaşıklarıda eklenince bulaşık makinası kurtarıcım oluyo :) ama senin bulduğun icatta süper fikirmiş ahhhh keşke japonlar bide bunu icat etse :) banada buyur gel tatlım beklerim :) http://merveguclu.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 5. Bilgi için teşekkürler...

  YanıtlaSil

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.