Search

20 Ağustos 2012 Pazartesi

Sen Bunlar Olmadan Da Güzelsin! ♥


Sen Bunlar Olmadan Da Güzelsin!

 Şimdi sizlerle uzun zamandır etraflıca ele almak istediğim bir konuyu konuşacağım. Konumuz; Makyaj. Makyaj ile ilgili belirtmek istediğim ilk nokta makyaj sadece küçük dokunuşlardan ibarettir. Hiçbir makyaj hiçbir kadını olduğundan güzel göstermez. Öyle kadınlar tanıyorum ki etrafımda makyaj yapmadan bakkala bile gitmeyen ve ya eşofman takımının üzerine bile makyaj yapan. Büyük bir ihtimalle o kadınlar kendilerini makyaj olmadan çirkin hissediyorlar. Ama neden? Makyaj sizi ya da beni farklı biri yapmaz ki, makyajın altındaki yüz ile makyajın üzerinden görünen yüzün de pek bir farkı yok aslında. Tabii ki makyaj kötüdür, aman ha yapmayın falan demiyorum sizlere. Makyaj küçük dokunuşlardan ibaret oldukça tabii ki güzeldir. Fakat makyaj ile bambaşka bir kadın yaratma çabasının da gereksiz olduğunu söylemeliyim.
İşin aslına bakarsanız dış görünüşümüz de, kafamıza taktığımız kadar önemli değil. Sizin içinizdeki güzellikleri göremeyen birinin, sizi dış görünüşünüzden beğenmesi çok da gerekli bir şey mi? Bana kalırsa önemli olan karşınızdakinin makyajın üstünü değil, makyajın altındaki kadının iç güzelliğini görmesidir. Aksi takdirde sizi kıl kadar tanımayan birinin, yanınızda sizin makyajınızı beğendiği için durması çok da önemli değil. Aslına bakarsanız anlatmak istediğim başkalarının sizin üzerinizdeki görüşlerini aşırı önemseyerek, kendinizi değiştirme çabasına girmeyin. Bırakın, siz zaten güzelsiniz. Nereden mi biliyorum güzel olduğunuzu? Çünkü her insan güzeldir.
Düşünsenize bir… Dünyada her insandan yalnızca bir tane var, yani siz teksiniz. Eşiniz ve benzeriniz yok şu dünyada. Ve de şöyle anlatayım, özel yapım kıyafetler dünyada tek oldukları için çok değerlidirler ya. İşte siz de tam böylesiniz, çok değerlisiniz. Makyaj yapmadan da güzelsiniz. 


-Bayanbilen-

4 yorum:

 1. o kadar güzel yazmışsınki kendimi yeniden sevdim resmen teşekkürler :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşüncelerimi yazıya dökmek istedim diyelim.. :] Asıl ben teşekkür ederim. :]

   Sil
 2. Eşsiz ve benzersiz bir insan olduğumu hatırlattınız:p Çok teşekkürler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki eşiniz ve benzeriniz yok, unutmayın! :]
   Ne demek, asıl ben teşekkür ederim yorumunuz için.. :]

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.