Search

8 Eylül 2012 Cumartesi

42. Günce | İllüminati.. Olabilir mi? :/Herkese Selam! :]
42. güncemizde yine sizinleyim. :] Bugün sizlere kafamı karıştıran bir soru sormak istiyorum. adına "İllüminati” denilen gizli örgüt var mıdır?”
Bugün beni kendime bu soruyu sormaya iten şey Facebook sayfalarından birinde gördüğüm bir yazıydı. Bu yazının beni etkilemesinin tek sebebi yazıda yazan her şeyin doğru olması, doğru olduklarını biliyorum çünkü her şeye bir kanıt gösterilmiş. Aslında yazının bana gösterdiği tek şey parça-bütün ilişkisiydi. Doğruluğunu gözlemlediğim olayların birleştirilmesi ile çıkan tek bir sonuç vardı “İllüminati” denilen o gizli örgüt var. Ya da gizli demeye hiç gerek yok, çünkü bütün simgeleri ile gözler önünde olan bir örgüt. Gelgelelim birçok insana safsata olarak gözüküyor. Örneğin ben de bu yazıya denk gelene kadar her şeyin maceracı bir kesim tarafından üretilen senaryolar olduğuna inanırdım. Ama yanıldığımı anladım. Hatta ben uzaylıların varlığına inanıp, farklı platformlarda bu konuda açılan tartışmalarda sık sık yer alırdım. Fakat bu yazıdan sonra asıl safsatanın uzaylılar olduğuna inanıyorum.  Belki hatırlarsınız geçenlerde illimünati tarafından internette bir geri sayım başlatılmıştı ve o günün sonunda ne olacağına dair senaryolar türetilmişti, sonuç olarak da her şey asılsız çıkmıştı. Ama o sayımın milyonlara ulaşması ve milyonları korkutması da illimünatinin hedefini yakaladığı anlamına gelir.
 Biz burada birbirimizle tartışırken bile, dünyanın başka bir ucunda bizim üstümüzde planlar çevriliyor. Aslına bakarsanız bu yazıyı sizlerle paylaşmamın tek sebebi, bugün kafamı meşgul eden bir olay olması. Beni bu kadar etkileyen yazıya işte buradan ulaşabilirsiniz. Aslında dini boyutlu bir yazı olmasına rağmen, işin dini boyutunu önemli görmeyen insanların da okumasını tavsiye ederim. Kim bilir belki benim gibi bu yazının doğruluğunu benimser ve dünya görüşünüzü değiştirirsiniz.
 Açıkçası bu benim düşüncelerimi hiç çekinmeden ortaya koymaya çalıştığım sayılı güncelerden biri. Gerçi işin siyasi boyutundaki görüşlerimi belirtmedim ama doğru olanın da bu olduğuna inanıyorum. Belki sizin için saçma veya gereksiz bir yazı olabilir, ya da size bir senaryodan ibaret görünebilir. Hatta bu yazıyı buraya kadar okumamış bile olabilirsiniz. Ama benim için önemli bir yazıydı. Sevgilerimle…
-Bayanbilen-

9 yorum:

 1. Hiç de saçma bir yazı olmamış. bir vakit illuminati benimde zihnimi karıştırıyordu. Reklamlar, klipler, çizgi filmler... Her yerde var ve sisten oldukça iyi çalışıyor malesef. Bir süre sonra paronayak gibi her olayın ardında başka birşey vardır şüphesi uyanıyor. O yüzden mümkün olduğunca klip izlememeye çalışıyorum.
  Böyle bir yazı paylaşıp insanlara ulaştığınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet belli bir süre sonra paronayak gibi oluyor insan, fakat maalesef hemen hemen her yerde simgelere rastlamak mümkün. Birkaç kişi bile olsa ilgi çekebildiysem ne mutlu bana.

   Sil
 2. Selam Buse,
  Kaknak aldığın yazı oyunun ta kendisi. Bu konuda pek yorum yapmayacağım ama kaynak yazıda çok çok ciddi hatalar olduğunu bil. Üç kitaptan ikisini okudum diğerinden de okuduğum yerler var. Orada yazan edebi eserleri de okudum. Saptırmaları görüyorum ama gösteremiyorum. Bu yüzden kaynak yazıdaki hatalar nelerdir, girmeyeceğim. Çünkü yazının örgüsü o kadar profesyonelce ki girmesem daha iyi...
  Şunu bil: Bir insan bir şeyle savaşıyorsa tam olarak savaştığı şeye benzeyebilir. Gidip de siz yalan söylüyorsunuz desem o kişileri kabul etmiş olurum. Tıpkı o hesap. Yani biriyle savaşmak varoluş noktan olduğunda zaten "o" olursun. "Hımmm sen bize inanmıyorsun demek ki uzaylıların varlığına inanıyorsun". Örgü çok başarılı... Yalan söylüyorlar desem bana bunu söylerler mesela. Oysa ki alakası yok.
  Benim babam (gahmetli) iyi bir müslümandı. Derdi ki All*h her yerdedir, onun olmadığı yer yoktur. O alemlerin rabbidir. O sadece yalanın olduğu yerde olmayabilir ama yalan olan birşey gerçekte zaten yoktur.
  Alemlerin rabbi? Alemler derken sadece dünyadan bahsedildiğini mi düşünüyorsun? Hiç sanmıyorum. Demek ki dünyadan başka bir alem var ki çoğul takısı kullanılmış -Alem-ler-
  Bunu desem diyecekler ki "Hımmm demek ki sen uzaylıların dünyaya saldıracağına inanıyorsun. Ne alaka yani bir şeye yalan dersem onların "bu bizim zıttımız" dediğini mi doğrulamış olacağım. Çok zekice. :))
  Şey**n'ın en büyük oyunu nedir biliyor musun? "Yalana doğru katar". Bence bu adamlardan uzak dur. Çünkü yalana doğru katıyorlar. Tıpkı Irak'a müdahale karsı çıkanlara "vay sen Sadd*m'cı mısın deyip hedef yaptıkları gibi. Ana sayfalarına baktım ırk ayrımı yapıyorlar, nefret tohumları ekiyorlar kafa karıştırarak yönetiyorlar. İnan bana yalana doğru katıyorlar. Televizy*n sinema gibi şeyleri bile seyretmeni engelliyor veya filmin konusuna bile bakmadan garip simgeler aratarak seyretsen bile bişey anlamamanızı sağlamaya çalışıyorlar. Amaçları cahil bırakmak. İşte bu da bir oyun. Adam yazmış yazan kişi kim, nerede oturur gören var mı? Neyse boşver. Git bisikletine bin gez dolaş ve onlara inat duygusal bir Amerikan filmi seyret. İnsan her yerde insan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Tevfik abi,
   Hmm, hatalar olduğunu düşünmemiştim, yazının profesyonelce bir örgüsü olduğu da doğru. Fakat sadece bu yazı değil, ya da bu sayfaya özgü bir şey değil. Aslına bakarsan şimdilik bu söylenilenler bir teoriden ibaret. Ne bu yazılanları doğrulayabilirim, ne de yalanlayabilirim. Ama belli bir kısmına inandığım da doğru. Belki güzel cümlelerle ya da doğru kaynaklarla savunamam, ama yazının beni etkilediği de çok açık. Dediğim gibi sadece bu sayfadakiler ile ilgili bir şey değil, senin söylediklerine de hak veriyorum.
   Irkçılığa gelince hiç bir zaman ırkçılığı savunmadım, savunamam da. Çünkü ırkçılığın savunulabilecek tek bir yönü bile yok. Bize öyle güzel bir din indirilmiş ki, insanların eşitliği her yönden desteklenmiş. Sayfada ırkçılık ile ilgili gördüğün şey de büyük ihtimalle kapak fotoğrafındaki mesaj." Dünyadan Amerika ve Suriye'yi çıkarırsanız geriye barış kalır." gibi bir şey. Ne yalan söyleyeyim bu benim de katıldığım bir düşünce. Fakat kesinlikle ırkçılık kapsamı ile savunmuyorum, benim eleştirdiğim hükümetlerin politikaları. Yoksa insanların Amerikalı ya da Suriyeli olmaları ile hiç bir ilgisi yok.
   Alemlerin Rabbi konusuna gelince de, tabii ki sadece dünyadan bahsedilmiyor. Alemler kelimesi ile kastedilen bir çok alem var örneğin cinler alemi de bunlardan biri. Ama uzaylı konusuna gelince doğrusu bu konuda hala kafam çok karışık. O kadar güçlü bir şekilde savunduğum bir konudan birden vazgeçmek de pek mümkün olmuyor açıkçası. Ama öteki taraftan savunulan görüş de kulağıma hiç de mantıksız gelmiyor. Önceleri UFO'ların tek bir şekil üzerinde birleşmesinin falan sadece UFO'ların uydurma olmadığının kanıtı olduğunu düşünürdüm. Ama şimdi insanların beynine aşılanmaya çalışılan bir düşünce olabileceği gibi bir fikrim de var. Gerçi bir UFO görsem "Aaa bunu sahte saldırıyı kafama işlemek için göndermişler." demem yani. Dediğim gibi uzaylılar konusunda kafam oldukça karıştı.
   Her neyse. Zaten bunların tamamına bile inansam film izlemekten vazgeçeceğimi sanmıyorum. Sonuç olarak da eğer ki böyle bir şey varsa (ki olabilir) tüm filmler onlara çalışıyor olamaz değil mi? Zaten yazan kişinin de önemli olduğunu sanmıyorum, bana göre önemli olan ortaya bir fikir atılmış. Doğru ya da doğru değil bilmiyorum. Tam anlamıyla da inanmıyorum. Daha önce de belirttiğim gibi tabii ki insan her yerde insan. :]

   Sil
 3. Evet şunu söylesem yeterli olur ve anlarsın. Kim yalan söylüyor acaba?
  "İlüminate'nin ve şeyt*n'ın hakim olduğu yerler ilim ve teknolojinin en ileri olduğu yerlerdir" diyenler mi yoksa
  "ilim nerede olursa olsun git ve al" diyenler mi?
  tabii ki teknolojinin esiri ol demiyorum ama
  "İlim Çin'de de olsa git al"

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır, Tevfik abi o metinde anlatılmak istenen sadece o cümle değil. Bir bütünlük halinde ele alındığında anlaşılacak bir cümle. :] Irak örneğine çevrilmemeli bu mesele, sen de o şekilde düşünme. Senin de Irak örneğinde bahsettiğin gibi "İlim nerede olursa olsun git ve al." diyeni savunmam, öteki görüşe karşı çıktığım anlamına gelmiyor. Dediğim gibi o sayfaya dair bütün görüşleri savunmuyorum. Amerikan askerlerini kötülemeleri gibi vb. :]

   Sil
 4. Hello!
  After visiting your blog, I invite you to join us in the "International Directory Blogspot".
  "International Directory Blogspot" is made of thousend of blogs from 155 countries. If you join us and follow our blog, you will have many more visitors.
  It's very simple, you just have to follow our blog, enter your Country and your blog url in a comment, and you will be automatically integrate into the Country list.
  We are fortunate to be on the Blogspot platform that offers the opportunity to speak to the world and to share different passions, fashion, paintings, art works, photos, poems.
  So you will be able to find in different countries other people with passions similar to your ones.
  I think this community could also interest you.
  We ask you to follow the blog "Directory" because it will give you twice as many possibilities of visits to your blog!
  Thank you for your understanding.
  Please follow our blog, it will be very appreciate.
  I wish you a great day, with the hope that you will follow our blog "Directory".
  After your approval to join us, you will receive your badge
  Regards
  Chris
  I follow your blog, I hope it will please you
  To find out more about us, click on the link below:
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 5. Fazla abartıldı bence, Burcu'nun dediği gibi maybe.. ;)

  YanıtlaSil

Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.