Search

15 Eylül 2012 Cumartesi

Günce..♥ 48 | Hayata tutunmak! ♥Az önce internet sitelerinde öylesine gezinirken bu fotoğrafa rastladım. Belli ki bu görüntüyü garipseyen biri çekmiş. Oysaki garipsenecek bir durum yok ortada, hayat sadece o ağaç için değil bizim için de uğruna elimizden gelen tüm gayreti gösterecek kadar değerli. Hoş gün geliyor da, hiç birimiz görmek istemiyoruz gözler önünde duran bu gerçeği.
 Dertlerimiz, sıkıntılarımız bize çokmuş gibi geliyor. Ölümle birmiş gibi… Hâlbuki en zor zamanlarımızda bile bu ağaç gibi dört kolla sarılmalıyız hayata. Her şey sıfırdan başlasa da, hayat yaşanmaya değecek kadar kıymetli. Kim önümüze hangi engeli koyarsa koysun, takılıp düşsek de kalkıp yürümesini bilmeliyiz. Olduğumuz yerde hayatımızın berbat olduğunu söyleyerek geçiremeyeceğimiz kadar değerli tüm saniyelerimiz. Şimdi birkaçınız diyordur “Nereden geldin bu konuya?” anlatayım o halde. Ben gelip burada bir şeyler söylüyorum, sizlere hayatın yaşanmaya değer olduğunu hatırlatıyorum diye, ben de hep bu gerçeklerle yaşıyorum sanmayın. Ben de bir şeylerden bıkıyor ve pes ediyorum. Hatta bazen hayattan o kadar sıkılıyorum ki gün boyu odamın perdelerini bile açmayarak kitap okuyorum. Evet, okuyorum ama sırf beni kendi dünyamdan uzaklaştırıp başka dünyalara götürdüğü için. Daha sonrasında ise kafamdaki düşünceleri bir kenara koyup, saatlerce uyuyorum. Böylece zaman daha bir hızlı geçiyor. Ama daha sonra anlıyorum ki hayat benim odamdan ibaret değil ve ben yeni dünyalara kapılarımı açmadıkça bu dünyadan uzaklaşamayacağım. İşte yalnız o zaman mutlu olabiliyorum. İstiyorum ki tekrar bıkmayayım hayattan, tekrar bırakmayayım kendimi. Onun için hep tutunacak bir şeyler arıyorum hayata dair. İnsanların iyi olduğuna odaklıyorum kendimi.
 Siz de pes etmeyin diye size de hatırlatıyorum “Hayat yaşamaya değer.” En küçük engelde uçurumdan düştüğünü sanmaya değil, kalkıp “Buradayım, işte yürüyorum.”  Diyebilmeye değer hayat.
-Bayanbilen-

2 yorum:

  1. Bende skntiya dustugumde dusunmemek duymamak gormemek icin uyuyanlardanim hos aklim sanki hala calisiyor gibi kabuslardada ugrasirim yorgun kalkarim ama bazen insan sadece uyumk istiyor.. Ne oluyor geciyor zaman duzeliyor sende normale donuyorsun hoop baska bir dert kisir dongu diyorum artik .. Sar basa sil bastan :)

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Evet devamlı başa dönüyor :] Bir şeylerden sıkıl pes et, sonra bunları da aş hoop yeni bir sıkıntı.. Olsun yeniden sıkıntıları aşmak da güzel, insan kendini güçlü hissediyor. :]

      Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.