Search

3 Ekim 2012 Çarşamba

Günce..♥ 56 | Biri bana çocukluğumu getirsin. ♥

Evet keşke hep çocuk kalabilsek.. Gizli gizli oyuncaklarla konuşup, onlara derdimizi anlatabilsek. Hayali arkadaşlar edinip, annemiz odamıza girdiğinde onu yatağın altına saklayabilsek. Camdan dışarıdaki insanları saatlerce izleyip, komşu teyzenin evde olup olmadığını merak edebilsek. Keşke en büyük üzüntümüz oyunu kaybetmek olsa ve yağan yağmurlara sevinebilsek. Bizi kıskananların da tek kıskanma sebebi oyunda onları yenmemiz olsa ve mızıkçılık yapsak birbirimize. Ama hiçbir zaman kimseye gerçekten kin duyamasak, 2 günden fazla küs kalamasak. Annemizden para isteyip gidip hangi şekeri alacağımızı saatlerce düşünebilsek. Kapının kenarında boyumuzu ölçüp, balkona zorla salıncak kurdurabilsek. Evet ben de çocukluğumu özledim. Salıncakta sallanabilmek için dakikalarca beklemeyi bile.. Tam sıra bana geldi derken "Bak ablası bu küçük o senden önce salıncağa binsin." diye emrivaki yapan teyzeyi bile özledim. Keşke insanlara kızarken de hep o kadar masum kalabilseydim.. Var mı ki "Ben çocukluğumu özlemedim." diyen, diyebilen? Sanmıyorum. Bir başkaydı çocukluk, masumdu. 
Şimdi annemlerden duyuyorum da babam ilk uçurtmamızı yaptığında ona "Şimdi biz bununla nasıl uçacağız?" diye sormuşum. Düşünsenize uçurmayla birlikte biz de uçacağız sanıyordum. Sonra bir de korkak bir çocuktum ben babam da bu sorunun üzerine " Üstüne bineceğiz annen, ben sen bir de ablan." diye benimle eğlenince, oturup ağlamışım "Ben tutunamayıp da düşersem ne olacak?" diye. Hatırladıkça özlüyorum çocukluğumu, düşüncemdeki saflığa bir bakın. :] Mutlaka sizin de bunun gibi anılarınız vardır çocukluğunuza dair. Saf, temiz ve oldukça sevimli anılar bunlar. 
Keşke ben de öyle saf kalabilseydim, keşke hiç büyümeseydim. 
-Bayanbilen-

2 yorum:

  1. ah cnm, ne güzeldi çocukluğumuz şekerler,balonlar,parklar. sokakta düşüp kanayan dizlerimiz. o günler geri gelmeyecekse, bugünlerin tadını çıkarmalı en iyisi cnm ♥

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Tabii ki insan anı yaşamayı bilmeli, ama insan o masumluğunu da özlemeden edemiyor işte.. ♥

      Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.