Search

5 Ekim 2012 Cuma

Günce..♥ 58 | İçimden geldiği gibi..♥


 Gün geliyor gülmekten yaşarıyor gözlerimiz, gün geliyor neden yaşardığını bile anlamıyoruz. Ama hepimizin içinde kalan küçük ukdeler var. Her ne kadar kendimize bile itiraf etmekten korksak da var işte! Hayatta olmak isteyip de olamadıklarımız, yapmak isteyip de yapamadıklarımız var. Bir de uğrunda elimizden hiçbir şey gelmeyenler var, bir şeyler yapıp "En azından uğraştım." demek istiyor insan. Ama olmuyor işte, onun için en kötüsü de yapacak hiçbir şeyimizin olmaması.
 İnsanın çaresizce bir köşede oturup kendi mutsuzluğunu seyretmesi çok acı. Hayat bizim, ihtimaller bizim, kağıt bizim, kalem de öyle ama silgimiz yok hiçbirimizin. Üzüldüğümüz şeyleri silemiyoruz, gün gelip sinirle söylediğimiz sözleri de. Dikkatli yaşayıp, kızgınlıkla bir şeyler söylemeyeyim diyorum. Olmuyor işte, biliyorum sizin de olmuyor. Biliyorum çünkü hepimiz birbirinden çok farklı olduğunu düşünen ama yaratılışı birebir aynı olan canlılarız. Hepimizin bir kalbi ve içinde bolca da duyguları var. Kızgınlık bunlardan yalnızca biri.
 Sadece kızgınlık da değil geçmişe dönüp bakıyorum daha seneleri doğru düzgün biriktirememişken, pişmanlık duyuyorum her bir günüm için. Yaptıklarım, yaşadıklarım ve yaşattıklarım için. "Geçmişi silip atma şansım olsa ne yapardım?" Kıyamazdım. Onca pişmanlığın içinde yaşadığım küçük mutluluklara, her düşüşümde yeniden ayağa kalkıp kendimde hissettiğim güvene ve daha binlercesine. Hoş ne yararı var ki geçmişe bakıp hayıflanmanın. Ama insan geçmişini düşünmeden de edemiyor işte. Sen düşünmesen başkaları hatırlatıyor. Evet geçmiş çoktan geçip gitti, gelecek de elbet bir gün geçecek ama bugün benim elimde. Yaşadıklarım, yaşayacaklarım, mutluluğum ve hüznüm hepsi benim elimde. Sizin de öyle! Sakın boşvermeyin kendinizi, geçmişi geleceğe bir anlam olarak da yüklemeyin. Her zaman söylemekten bıkmadığım gibi "Yaşamak istediğiniz gibi yaşayın hayatı!"
-Bayanbilen-

8 yorum:

 1. Lütfen ödüllerinizi toplamaya geliniz :)
  http://www.cati-kati.net/2012/10/gundelik-yazilar-say-whaaaaat.html

  YanıtlayınSil
 2. banada gel banada :):) ödüller havada kaldı :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aa gördüm hemen geliyorum, çok sevindim. :] ♥

   Sil
 3. cnm en güzeli hayatı akışına bırakmak(böyle desem de hiç beceremem)
  çünkü ne kadar zorlasak da olayların akışını değiştiremeyiz. olacağı varsa olur.
  bence en güzeli bugünü yaşamak. dün yaşandı bitti. yarın meçhul. o zaman en doğrusu bugünün tadını çıkarmak :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de hayatı akışına bırakmayı deneyip de beceremem, sanırım hayatın akışına karışmak insanın doğasında var. :]

   Sil
 4. Yaşamak istediğimiz gibi yaşamak, işte özgürlük tam orada...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah bir de becerebilsek, kim bilir hayat ne güzel olacak..

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.