Search

10 Ekim 2012 Çarşamba

Günce..♥ 61 | Keşke sihirli bir değneğim olsa..

Bazen keşke görünmez olabilsem diyorum, hayatın karmaşasından çok uzaklarda olabilsem. Hatta 
uçabilsem, bulutlara değebilip, gökkuşağının içinden geçebilsem. Kimse beni görmese ama ben istediğim zaman istediğim kişinin yanında olabilsem. Özgürce dolaşabilsem dünyayı, açlığı da zenginliği de gidip yerinde görebilsem. 
Sonra bir sihirli değneğim olsa keşke.. Aç gözlülerden alıp, açlıktan ölmek üzere olan çocuklara verebilsem. Savaş yanlısı insanları tek bir dokunuşla barışçıl bireyler yapabilsem. 
Şimdi gözlerimi kapasam, açtığımda hepsi gerçek olsa. Ben istediğim yerde, dünya istediğim yerde olsa. Çocuklar hep mutlu olsa, hatta yere bile düşüp ağlamasalar. İstediği oyuncaklarla diledikleri kadar oynayabilseler. Ve tek bir dokunuşla "hırs" denen şeyi yok edebilsem. O andan itibaren insanlar daha çok para için çalışmayı bıraksa. Herkesin tek katlı şirin bir evi bir de bahçesi olsa. Herkes ne dikerse onu yese. Daha fazlası için kendini yıpratmasa. 
Düşünsenize her birimiz her günü bir tatil çoşkusuyla yaşıyoruz. İşimiz yok, hırsımız yok ama yemeğimiz var. Her yer yemyeşil, betondan kuleler yok. Geceleri gökyüzüne baktığımızda yıldızlar tam anlamıyla görünüyor. Yemeklerimizi de hep bahçemizdeki masada yiyiyoruz, kışın şöminelerimizin başında ısınıyoruz. Sokakların arasında karları eritmeye çalışan büyük makineler de yok, dilediğimiz gibi yaşayabiliyoruz kışı da. 
Şimdi daldığım bu hayali alemden yaşadığımız dünyaya geldim de. Soruyorum " Her şey bu kadar güzel olabilecekken, ne bu hayat telaşesi? ne gerek var buna? " Bilmiyorum, bilemiyorum. Sanırım 3-5 kişi hırs peşinde olduğu için geri kalan binlerce insan "daha iyi bir yaşam" için çok daha kötü bir yaşam tercih ediyor. 

-Bayanbilen-4 yorum:

 1. huzur yaratırım o değnekle sanırım , sağlık dağıtırım mutluluk ...

  bu arada mimlendin canım , öperim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu değnek nerede bulmalı, hemencecik kapmalıyız.. :]
   Hemen bakıyorum canım mime.. :]

   Sil
 2. bende mimin var cnm...
  http://selmanindunyasi1982.blogspot.com/2012/10/bir-mim-mimlenenler-ozlemdenrimellisera.html

  YanıtlayınSil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.