Search

19 Ekim 2012 Cuma

Günce..♥ 63

Evet, okuduğunuz çok doğru. En güçlü insanların genellikle yalnız olmasını diyorum, gerçekten doğru. Düşünsenize neden yalnız olabilir bir insan? Ya bıkmadan, sıkılmadan, sabırla ömrü boyunca birini bekleyecek kadar güçlüdür ve o yolda yanında başkalarını istemez; ya da beklediği kimse yoktur ama ayakta durabilmek için başkalarına ihtiyacı da yoktur. Her iki durumda da çok güçlüdür insan, zaten yalnızlık başlı başına güçlü olmayı gerektirmez mi?
Düşünsenize düştüğünüzde kimse elinizden tutup da sizi kaldırmayacak, hastalandığınızda kimse sizin için sıcak bir çorba yapmayacak ve en önemlisi kimse bilmeyecek sizi. İçinizi kimse görmeyecek, sizin aslında kim olduğunuzdan neleri sevip sevmediğinizden kimsenin haberi olmayacak. Ha varsınız, ha yok? İşte bunun için güçlü olmayı gerektirir yalnızlık, bilmiyorum belki de güçlü olmak yalnızlığı gerektirir. Ya da bunun gibi bir şeyler. 
Sonuç olarak içimizde en güçlü olanlar yalnız olanlardır, kaybedecek hiçbir şeyleri kalmamıştır hayata dair. Hoş güçlü olması neyi değiştirir ki, ha güçlü ha güçsüz? Bilmiyorum, belki bizim için bir şey fark etmez ama yaşayan bilir neyin ne olduğunu. Her şeye rağmen gönülden inanırım yalnız insanların, güçlü olduklarına. Hoş kim tam anlamıyla yalnız olmadığını söyleyebilir ki şu hayatta? Şahsen ben söyleyemem ve kimsenin de böyle bir şeyi inanarak söyleyebileceğine inanamıyorum. Sonuç olarak kimse bizi biz gibi tanımıyor, bunu kimseden isteyemeyiz de zaten. 
Her neyse yalnızsanız, yalnızsınızdır. Güçlü ya da güçsüz.. 
-Bayanbilen-

4 yorum:

 1. Aynen öyle.Yalnız geldik, yalnız gidiyoruz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoş yalnızız diyoruz da biz kimin yalnız olmasını engelleyen bir 2. kişi olduk ki? :/ Bunun için hepimiz yalnızız.

   Sil
 2. Öncelikle güncelerini okumayı cok seviyorum canım. Cok mantıklı. Ve ben her seferinde takılıp kalıyorum. Dicek bisey bulamıyorum aynı simdiki gibi...Neyse yalnız olsakta bunu hafifleticek ya da daha cok sarsıcak sarkılarımız, kitaplarımız var. Kimse bizi desteklemesede destek sağlıyacak seyler olabiliyor bazen.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet şarkılar ve kitaplar insanı bir nebze olsa da uzaklaştırıyor kendi yanlızlığından. Hem bazen tek bir kulaklık bile insanın yalnız hissetmesiniz engelliyor.

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.