Search

3 Aralık 2012 Pazartesi

Günce..♥ 84 | Biraz düşününce, aklımdan geçenlerin yazıya dönüşmüş şekli.Dün gecenin bir yarısı rüzgarın sesiyle açtım gözlerimi, yaprakların camıma vuruşunu dinledim bir süre. Uykuya yeniden dalmalıydım, ertesi gün yorgun olmayan gözlerle yapmam gerekenler vardı ama olmadı işte. Ne yapıp ettiysem uyuyamadım, sanırım uzun zamandır içimde biriktirdiğim şeyler bir gece yarısı patlak verdi içimde. Oysa ki neye kırgın olduğumu, neden böyle olduğumu da bilmiyordum. Sanırım sadece ağlamak istiyordum. Biraz hayata, biraz da kendime.
Her şeye rağmen uyumayı denedim, baktım olmuyor. "Boşver" dedim kendime, ha uykulu ha uykusuz ne fark eder ki? Zaten dışarıdan gelen rüzgar sesi uyumamam için elinden gelen her şeyi yapıyordu. Bir süre de gölgeleri odama düşen balkona asılmış kıyafetleri izledim. Sonra baktım kaçış yok düşüncelerden, kendimi düşündüm. Ne yaptığımı, ne için çalıştığımı, daha ne yapacağımı ve bütün bu emeklerimin değip değmeyeceğini. Düşündüm, düşündüm. Ben düşünürken yavaş yavaş yağmur damlaları da çarpmaya başladı pencereme. Sonra hızlandılar, ama ben yine bir sonuca varamadım. Kafamın içinde yankılandı "Değer mi?" "Ya değmezse?" Ben bu düşüncelerle boğuşurken hava önce kızıllaştı ve güneş göründü ufukta. Ardından alarmı çaldı telefonumun, ama susturmadım. Bütün gece boyunca kendimi dinledim, günün ilk saatlerinde ise çalan şarkıyı. Ama hemen kalkmadım yataktan, "Bırak" dedim "Bugün de geç kal." Dediğim gibi de yaptım. Bir şeylere geç kaldım ama yine değişen bir şey olmadı. Gün boyunca iki kağıt tutuşturdular elime doldurmam için. İkisine de bir şeyler karaladım. Aklımdan da geçmiyor değil "Acaba bir şey için çok çalışmazsak daha mı kolay oluyor her şey?" Belki de uykusuz gözlerim daha şanslı gelmişti bana. Ama günün sonunda şunu anladım "Bir şey için ne kadar çabalarsan çabala, bir yerden sonra kader. Bir yerden öte geçemiyorsun. Hoş kafa yormaya da değmiyor ya çoğu şey, yine de neyse. Önem vermen gereken tek şey aynaya baktığında karşında soluk alıp veren dudaklardaki gülümseme. O belki bir şeylerin iyi gitmesi için bir sebep değil ama o olmadan da hiçbir şey olamıyorsun."
Onun için ilk önce ölçüp biçeceksin kendini, koyacaksın kefeye. Bakacaksın değer mi, değmez mi. Ona göre atacaksın adımını, baktın değmiyor "Boşver." demesini bileceksin. Çünkü bazı şeyler boşvermeden olmuyor.
-Bayanbilen-

8 yorum:

 1. ''Onun için ilk önce ölçüp biçeceksin kendini, koyacaksın kefeye. Bakacaksın değer mi, değmez mi. Ona göre atacaksın adımını, baktın değmiyor "Boşver." demesini bileceksin. Çünkü bazı şeyler boşvermeden olmuyor.'' güzeldi, emeğine sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene gerçekten çok sevindim, çok teşekkürler. :]

   Sil
 2. bu kadar güzel bir yazıyı yazan bu harika insanla tanışıp saatlerce konuşup sohbet etmek isterdim bir insan masal tadında ama gerçekleri nasıl bu kadar güzel yazar bir numarasın çok sevdim seni tanımadan görmeden bi insan böyle0çok seviliyor muş demekki ellerine sağlık leyla :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi bu yorumunuzu gördüm ya günün bütün yorgunluğu gitti üzerimden, yüzümde kocaman bir gülümseme oluştu. Keşke ben de bu denli güzel düşünen biriyle tanışıp sohbet etme imkanı bulabilseydim. :] Gerçekten çok teşekkürler, beğenmen beni çok sevindirdi. :]

   Sil
 3. Canım kesinlikle katılıyorum,çok güzel anlatmışsın ve sonunda çok güzel bir yere varmışsın.Bu farkındalıkla her şeye yaklaşmak hayatı hafifletecektir ve bizim olumsuz yüklerimizi azaltacaktır.öptüm:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, senin gibi cümlelerini hayranlıkla okuduğum birinin yazımı beğenmesi beni ayrıyeten mutlu etti. Ben de kocaman öptüm. :]

   Sil
 4. paylaşımı belki çok geç fark ettim ama yorum yapmadanda geçemem. ellerinize sağlık çok güzel bi paylaşım.teşekkürler.)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sözcüklerimin beğenilmesi hoşuma gitmiyor da değil ama az önce tekrar okudum da bir hüzünlendim. :] Beğenmenize çok sevindim, ben teşekkür ederim. :]

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.