Search

6 Aralık 2012 Perşembe

Günce..♥ 85 | Yükü bedenime ağır gelen, birileriyle paylaşmak istediğim duygularım var bugün.


İnsanların bir başkasının canını yakmak amacıyla sinirle sarf ettiği sözleri anlamıyorum. Gerçekten anlamıyorum. Birini üzmenin insana ne gibi bir haz verdiği hakkında hiçbir fikrim yok. Hani neden sinirini birinin üzerinde çıkarıyorsun ki! Mutsuzluğunun sebebi benmişim. Seni mutsuz etmek mi istedim ki ben, ya da kasti bir şey mi yaptım? 
Sorun da oymuş ya onu sevmek için çaba harcamıyormuşum. Ne sanıyorsun ki sevmeyi, sevdim deyince seviliyor mu? Maalesef hiçbir şey o denli kolay falan olmuyor. Her yaptığına, her dediğine sabırla yaklaşmaya çalışıyorum ama olmuyor. "Ruhsuz" diyorsun susuyorum, sosyal ağlardan ağır hakaretler içeren yazılar paylaşıyorsun hedefinin kim olduğu da açıkça belli yine susuyorum. Hani gelip yüzüme de söylemiyorsun ki adam gibi oradan buradan yazıyorsun. Neymiş "Allah belanı versin." miş. Koysana bir kendini benim yerime, söylediklerine hakaretlerine saçma yakıştırmalarına susuyorum. Sen sinirini benden çıkarıyorsun ben anca gelip satırlara döküyorum içimi. Yapma bunu gerçekten. Ben seni de anlamaya çalışıyorum, bir suçumun olmadığını bildiğim halde üzülüyorum. Ama sen gelmiş de ne yapıyorsun. Sanki tek üzülen senmişsin, benim hayatım çok güzelmiş gibi. Güzel falan değil, bin bir sorunla cebelleşirken bir de senin için üzülüyorum. Yapmam gereken şeyler varken sana kızmaktan yapamıyorum. Ya ben ne haldeyim biliyor musun sen?
Benim için kolay değil orada burada yazı paylaşıp başkalarını üzülmek, konusu açılmadığı sürece başkasını üzebilecek şeyleri söylemeye tenezzül bile edemem ben. Hani yüzüme de gülüyor mutlu havası oynuyorsun ya o iyice delirtiyor beni, bence sen de kendine gel artık. Gururunu yerden al ve öyle hareket et. Çünkü bu saatten sonra ne benim seni seveceğim var, ne de daha fazla laf söyleyecek halim. Sanki söyleyince anlıyorsun da konuşacağız bir de seninle. Arkadaş olabilmek için yaptığım çabaları sen hep göz ardı ettin, ve şimdi ben seninle arkadaş falan da olmak istemiyorum. Bırak her gün dip dibe olmak zorunda olmayı, aynı şehirde olmaktan bile mutsuzum. Hani diyorsun ya "Allah belanı versin." dediğin gibi olsun. Bunca şeyden sonra Allah belamı versin. 
Şimdi gelip bunları niye buraya yazıyorsun? diyeceksiniz. Haklısınız. Ama içimi bir yerlere bir şeylere dökmem, ve işlerime geri dönebilmem gerekiyor. Ne yaşamışsam nasılsam onu yazıyorum ben. Böyle mutsuz böyle kızgınken, cicili bicili satırlar yazamazdım. Yazının sonuna kadar okumamış olabilirsiniz ama canınızı sıktıysam üzgünüm. 
-Bayanbilen-

10 yorum:

 1. tam olarak anlayamadım ama sanırım bir haksızlık var değer kıymet bilmeme var ortada :( olur ya böle parazit insanlar olacaklarda boşver sen .. artık öyle herkes içinde üzülme sakın :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sanki her sevgi karşılıklıymış gibi birini sevemediğim için ne denli kötü olduğumu anlatmaya çalışmıştım. Neyse geçti sanırım yani o günkü gibi kızgın değilim şu an. Aksine fazla hissizim. Desteğin için çok sağol. :]

   Sil
 2. Bahsettiğin gibi biri benim hayatımdada var. Arkadaş olabilmek adına çok çabalıyorum ama sabrımın sınırları zorlanıyo. Ben uzaklaşamıyorum çünkü arada akrabalık falan var. Ama eğer imkanın varsa uzaklaş gerçekten hafifliceksin. Çünkü böyle insanların kötü bi enerjisi oluyo ve senin enerjinide sömürüp kendini kötü hissetmene neden oluyo. İnşallah en kısa zamanda çözersin.. Ve lütfen üzülme (biliyorum dile kolay ama)..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Keşke uzaklaşabilsem ama aynı sınıftayız,önümüzdeki 3 yıl içinde de günün en uzun saatlerini birlikte geçirmek zorundayız. Onun için arkadaş olarak kalabilmek benim için önem taşıyordu, ne yapayım ben elimden geleni yaptım ama olmadı.
   Desteğin için gerçekten çok sağol, beni anladığına inanıyorum.

   Sil
 3. yazının sonuna kadar okudum canım keyıfle:))tabıkı keyfım sadece senın mutsuzlugu bıle bu kadar hoş yazabılmenden sadece..cunku senın adına uzuldum böyle ınsanlarla muatap olmak zorunda kalmış oldugun ıcın ...sonbaharda agaclar bıle kurumus, solmuş, bitmiş yapraklarını dökuyor bahara, yenı yapraklara, yenı umutlara yer acmak ıstıyorken bız ınsanlar nıye yapmayalım ki:)))senın ıcın de silkinip temızlık yapma zamanı gelmiş de gecıyo haydı kolay gelsın tatlımm....bahara hazırlık yapmak lazım:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Siz yazılarımı beğendiğinizi söyleyince bir mutlu oluyorum ki sormayın. Bu yazımı tekrar bir okudum da sinirle kızgınlıkla yazılmış açıkçası pek de hoş olmayan bir yazı gibi geldi bana. :] Tavsiyeleriniz için gerçekten teşekkürler. Uzunca bir süre muhattap olmaz zorundayım ama en azından artık etkilenmemeye çalışıyorum. :]

   Sil
  2. begenmekde laf mı..bayılıyorum canım yazılarına keyıfle okuyorum her yazını..o kadar sıcak samımı ve gercek ki keyıf almamak mümkün degıl...ayrıca madem kı bır muddet daha gormek zorunda oldugun bırı duyma.... görme... umursama.... tatlım:)))

   Sil
  3. Çok haklısın, tavsiyelerine uymaya çalışacağım. :] Tekrar tekrar çok teşekkürler. :]

   Sil
 4. Seni çok iyi anlıyorum çünkü pazartesiden perşembeye kadar bende bu sinir içinde patlıycaktım. Hatta senin gibi bi post hazırlayıp yayınlayınca mesaj ulaşmış kişiye okulda can ciğer kuzu sarması oldu bende hemen kaldırdım.
  Artık sinirden biz ne yaptığımız bilemiyoruz. ben sinirden tırnak kenarlarını yoluyodum, ağlamak ne fayda?
  Sinirlenme canım benim. Sakın da üzülme. Bunu bi gün de onlar yaşayınca anlayacaklar. O zaman bizde onlara böyle yapcaz tabi vicdanımız el verirse.
  Sabırlı ol lütfen

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten zor bir durum. Sinirden ne yapacağını şaşırıyor insan. Bir de karşısındaki iki yüzlü davranınca her şey daha bir kötü oluyor.
   Ki o benim yaşadığımı hiç yaşamayacak yani hiç bir zaman rolleri değiştirmeyeceğiz, çünkü ben iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilemem ama asla o denli gurursuzca hareket edemem. Kaldı ki onlar bunları yaparken anlamıyorlarsa yaşayınca da anlayacaklarını sanmıyorum. Biz yine üzüldüğümüzle kalacağız. En iyisi boşvermeye çalışmak gerek. :)

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.