Search

15 Şubat 2013 Cuma

Günce 104 ♥ || Günümüz Gençlerinin Yeni Hastalıkları!


Öhöm öhöm merhabalar.. :)
Öncelikle hemen bu resmin alakasına gelelim. 14 yaşında bir kuzenim var geçenlerde odasına bir girdim de posterlerden görünürde duvar kalmamış. Tamam posterler iyidir benim de posterlerim var ama abartmamak lazım, bir insan ranzanın tavanına niye poster yapıştırır ki? Posterlerin çoğunluğu One Direction posteri olmakla beraber Justin Bieber posterleri de vardı. Bir ünlüyü sevmeyi fanı olmayı anlıyorum, bu denli abartmak gereksiz. O seviyede abartılmış ki geçenlerde adı Harry'miş sanırım şu en sağdaki kıvırcık elemanın doğum günüymüş, bunlar da toplaşıp kız kıza çocuğun doğum gününü kutlamışlar. Yani bu abartmak değildir de nedir? :)
Otobüsteyim okula gidiyorum sabah sabah arkamdaki kızların muhabbetine bakın."Ya çok üzgünüm." Allah Allah n'oldu acaba bizim okuldan kız dinleyeyim dedim, devam da etti."Justin Bieber Türkiye'ye geliyor inanabiliyor musun? Ama annem benim dünyada en çok sevdiğim adamın konserine gitmeme izin vermiyor yaa.." bu sözleri duyunca şoka uğradım. Sabahın köründe okula gidiyorsun ve üzüldüğün şey bu olacak şey değil. Hayır bir de anneni suçluyorsun, zaten çanta falan rozetlerle dolu varsa yoksa bu çocuklar. Twitter'da ise sık sık fanları tarafından tt oluyorlar. 
İyice garipsediğim bu olay içimde kalmasın yazayım istedim. Fanlarını üzerime çekmek gibi bir niyetim yok. Ama abartıp dünya meselesi haline getirenlere seslenmek istiyorum.(ki içlerinde beni duyan varsa)
Bakın kızlar anlıyorum hoş çocuklar, hatta size göre çok çok yakışıklılar ama kabul edin ki siz onun konserine gitseniz, fotoğraf çekinseniz, hatta oturup konuşsanız bile o sizi hatırlamayacak. Hatta onun umrunda bile değilsiniz, onların gözünden kendilerine aşık olan milyonlarca platonik kızdan birisiniz. Ki en iyi ihtimaller bunlar. Hı şarkılarını dinleyin, söyleyin, paylaşın. Ama ne olur çocukları abartmayın. Kendiniz için söylüyorum çünkü dışarıdan bakınca hastalıklı komik tipler olarak görünüyorsunuz gerçekten. Ve insanlar bir kere ön yargı sahibi olduktan sonra bu kolay kolay değiştirebileceğiniz bir durum değil. 

Baktım bu durum uzun zamandır çok dikkatimi çekiyor, ben de yazayım kurtulayım dedim. Yazdım öyle de oldu. :)
Kocaman sevgilerimlee! :)
-Bayanbilen-

22 yorum:

 1. Onlarda büyüyecek gençliğim jutsun tımberlake posteri biriktirmekle geçti ;)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Poster kötü değildir ki abartmadıkça, benim de posterlerim var. :)) Bir an önce büyüsünler. :))

   Sil
  2. Tiziano Ferro'yu da unutmayalım lütfen. Lise hayatım onla geçti :D

   Sil
  3. Aa pardon onu unutmuşuz biz.. :D

   Sil
 2. bu güne kadar kimseye o kadar tutkulu bir şekilde fan olmadım , hiç duvarıma da poster falan asmadım.Sorun bende mi acaba ya ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bak benim posterlerim halen var ama o derece abartılı bir fan hiç olmadım, bir ünlüye aşık falan da olmadım abartı geliyor bana. :)

   Sil
 3. Gençlik diye bir kelime var yargilamanin anlamsiz olduğu:) bide delidir ne yapsa yeridir diye bir atasözümüz:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yargılamak değil de daha çok tavsiye gibi, gerçek dünyaya çağırmak gibi. :))

   Sil
 4. Rengarenk bir blogunuz var böyle blog yazarlari yazilarini birakmasin:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aa çok teşekkürler! :) Sabah sabah çok mutlu oldum. Pardon öğlen öğlen olmalıymış. :))

   Sil
 5. bu fanatikliğin mantığı yok, yalnızca yaşayanlar anlayabilir. senin benim gibi insanlara tuhaf gelir, ama böyle bir gerçek var.otuzlu yaşlara gelince tatlı bir anı olarak kalıyor o fanatiklik.hastalıklı bir hal almadığı sürece tehlikesi yok.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fanatikliğe bir sözüm yok ki, sorun belirttiğin gibi abartmakta hayat mayat meselesi haline getirmekte. Boş hayallere kapılıp fanı olduğu kişiyle evlenme ümitlerine kadar abartmak söz konusu. :))

   Sil
 6. Benim 8 yaşındaki yeğenimde pek sever onları, bir de nasıl bir hayal dünyası varsa Justin Bieber'ın ablası ile aynı yaşta olduğunu öğrenince ya ablam Justin'le evlenirse, ben onunla bir kere Justin Biber diye dalga geçmiştim diye üzülmüştü. Ahaha ablası da hiç sevmez halbuki :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha işte bu komik olan, ya ablam evlenirse? :) Çocuklar bu hayal dünyasını daha farklı şeylere kullanmalı, yoksa ileride hepsi mükemmeli bekleyenler olarak sevgiden mahrum kalıcaklar. :)) Şu an şirin gelseler de gözümüze farklı sonuçlar açabilir. :))

   Sil
 7. aaaa poster iyidir ya ben de pek severim ki.
  :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Posterleri ben de severim Deep, sorun poster değil ki.. :))

   Sil
 8. Kesinlikle katılıyorum:)
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynı fikirde olmamıza sevindimm! :)
   Kocaman sevgilerimle.. :))

   Sil
 9. Yanıtlar
  1. Çok yaşlanmış sayılmaz ama öyle iştee.. :))

   Sil
 10. iyiki de yazmışsın:))

  YanıtlayınSil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.