Search

6 Şubat 2013 Çarşamba

Günce.. 98 ♥ || Anlaşılmaya ihtiyacım var benim..

Bir anlık durdurdum dünyayı, görmediğim bir yere diktim gözlerimi, sonra bir düşündüm de... çok eksiğim ben. Biraz anlaşılmaya ihtiyacım var benim. Birilerinin gözlerimdeki şişliği fark edip "Çok uyumuşsun, canım." demesinden çok, beni anlamasına ihtiyacım var.
 İnsanların dışarıdan hayatımı eleştirmesinden, beni bana tanıtmaya çalışmalarından çok; birazcık beni tanımalarına ihtiyacım var. Aynaya şüpheli gözlerle değil de, emin bir tavırla bakmaya ihtiyacım var. Kafamın içinde dönen sorular için binlerce cevaba ihtiyacım var. Oldukça fazla umursamazlığa da öyle.. 
Ne yapacağım ben kendimle, nasıl başa çıkacağım bu deli halimle? Hiç bilmiyorum. Keşke diyorum göründüğüm kadar umursamaz olmayı becerebilseydim, onların dedikleri gibi biri olabilseydim. O zaman bu soruları sormazdım kendime, belki daha kötü biri olurdum ama daha iyi hissederdim. Ya da en azından bir şeyler hissederdim. O kadar boş ki şu an.. Kızmıyorum, üzülmüyorum, şuçlamıyorum da. Sadece söylüyorum çok eksiğim, ve bunun böyle gitmesinden çok korkuyorum. Neyi nasıl düzelteceğim bilmiyorum, nereden başlayacağım bilmiyorum. 
Bildiğim tek şey en az zararla pılımı pırtımı toplayıp, uzaklaşmak istiyorum buradan. Her şeyi herkesi geride bırakıp, yeni bir hayata başlamak istiyorum. Gelgelim kendimi kandırmama gerek yok, gidemem ben. Her şeyi öylece bırakıp uzaklaşamam buradan, ne kadar istesem de yapamam. 
Sorun şehirlerde değil, insanlarda.. Sadece biraz anlaşılmak istiyorum, çok mu şey istiyorum? 
-Bayanbilen-

34 yorum:

 1. ÖSS ye hazırlanırken odaklandığım istediğim tek şey gitmekte sadece gitmek :/ olmadı ailemin yanını tutturdum ! Ama herşeyde bir hayır oluyor ve bu gitme isteği çok normal ama senin yazının sonu çok çok doğru !!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyorum normal mi, sanırım karar veremiyorum. Yine de her şerde vardır bir hayır, ben de şimdi oturdum o hayrı bekliyorum.

   Güzel yorumun için çok teşekkürler Sequin. :))

   Sil
 2. Hepimiz zaman zaman yaşıyoruz bu durumu sanırım.
  Hep bir gitme hali, anlaşılma isteği..
  Kendimiz kendimizi ne kadar anlayabiliyoruz orası da meçhul..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dediğin gibi sanırım hepimizde oluyor bu..Ve işin garip yanı biz bile kendimizi anlayamamışken başkasından bunu bekliyoruz. Ama bekliyoruz işte, senin şu an beni anladığın gibi benim de seni anladığım gibi. Kendilerini biraz yerimize koymalarını bekliyoruz.

   İçten yorumun için teşekkürler.. :)

   Sil
 3. evet canım bunu hepimiz yaşıyoruz...
  tabiki çok şey istemiyorsun :))
  nerde mutluysan orda kal canım...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyorum çok şey istiyor olabilirim. Burada mutlu değilim ama beni tutan şeyler var. :/

   Güzel düşüncelerin için teşekkürler.. :)

   Sil
 4. Bir zamanlar ben de senin gibi düşünürdüm. Sonra eşimle tanıştım (başka şehirde yaşıyordu kendisi) Aaa kurtuluyorum buradan dedim ve sonra bir durum oldu ve eşim benim yaşadığım şehre geldi. Bir kaç ay sonra çok açık bir şekilde anladım ki gitmek hiç hayırlı olmayacakmış benim için. Kalmak hakkımda en hayırlısıymış.

  Çok şey istemiyorsun. Hakkında hayırlısı ne ise o olsun...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin adına sevindim, dediğin gibi hayırlısı neyse o olsun. :/

   İçten telkin edici yorumun için çok çok teşekkürler. :)

   Sil
 5. aaaa vardır ya anlayan ki hiç mi yok.
  hepimiz isteriz anlaşılmak.
  pekiii, anlatabiliyon di mi kendini.
  hımmm bellki bulunduğun yer geçicidir de ondandır yaaa.
  geçer beeee.
  :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Keşke olsa.. Hiç mi yok? hiç yok. :)
   Kendimi anlatmaya çalıştım baktım olmadı onu da boşverdim. :)
   Tabii hatta bunu bir şarkıyla bağlıyorum buu daa geliirr bu daa geçerr.. :)
   Güldürdün Deep, yorum için teşekkürler.. :)

   Sil
  2. bence kendini anlatmaya çalışma canım!
   bırak arif olan anlasın,
   anlamayanlarında canı/başı sağolsun!

   deep tam deep'çe bağlamış zaten
   'geçer beeee' :-))))

   Sil
  3. Ben de artık anlatmaya çalışmıyorum zaten.. :))
   Ah evet Deep ! :)

   Yorum için teşekkürler! :))

   Sil
 6. heyoooo sevindim gülmene.

  bu da geçer. bak bunu duvara yazmalı.
  :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gülmeme sevinmene sevindim diyerekten anlam karmaşası yaşadım.. :))
   Tam duvara yazmalık. :)

   Sil
 7. oyy kuzum bu ne dolmuşluk böyle.içinde ne çok şey biriktirmişsin.mekan değişmesi bir kaç gün seni mutluymuş gibi hissettirir, ama içindeki sen sen olmaya devam ettiği sürece, kafanda o sorular olduğu sürece gittiğin her yerden kaçmak istersin. hayatta en sevmediğim cümle nedir biliyor musun? sen bir konuya çok üzülürsün ve biri gelip takma kafana der en yoğun duygular yaşadığın anda o an bu sözün hiçbir anlamı yoktur. zaten kafana takmamayı başaramıyorsun ki sorunun ta kendisi o zaten.sen her sorumluluk taşıyan insanların yaşadığı duyguyu yaşıyorsun, şu an senin gibi hissetmeyenler başkalarının ne hissedeceğine önem vermeden, hoyratça, bencilce yaşamayı başaran insanlardır.
  sen sorumluluk sahibi iyi bir insan olmayı bırakmadığın sürece, gittiğin her yerde kafanı takacak sorunları bulacaksın.
  Allah yardımcın olsun :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ahh dolmuşluk.. Bilmiyorum öyle de denebilir sanırım. Üst üste gelen bir çok olay, insanların hakkımda söyledikleri. Ve son günlerde bende oluşan buralardan kaçma isteği bana böyle bir şeyler yazdırdı işte. :/ Bilmiyorum belki de o hoyratça bencilce yaşayan insanlardan olmak bile isteyebilirdim. :/
   Sen fikirleri ne kadar hoş, bardağın dolu tarafında bir kadınsın. :) Bunun için çok seviyorum ya zaten. Güzel, içten yorumun için tekrar tekrar çok teşekkür ederim. :) Allah hepimizin yardımcısı olsun. :))

   Sil
 8. zor, gerçekten zor. anlaşılmak, anlamlandırmak öyle zor ki. istiyor tabii insan. fakat birbirimizi görecek kadar bakmıyoruz artık. her şeyi sıradanlaştırdığımız gibi, görmelerimizi de sıradanlaştırdık.

  aklına ilk gelen yerden başla derim. sonra elbet gelir..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım o şekilde Emilia. Ve başkaları hakkında yorum yapmak çok kolay geliyor, göremiyoruz çünkü anlayamıyoruz. Bilmiyorum ama anlaşılmak istiyorum, anlamaya çalıştığım gibi.

   Haklısın, bir yerden başlamak gerekir. Belki daha sakin bir kafayla, başka bir günde.
   İçten yorumun için çok teşekkürler..

   Sil
 9. burcu cumm kafanın ıcındekı sorular cevabını kendı kendıne bulur tatlım sen hıc yorma kendını...sınavdı.. okuldu.. hayattı.. derken zaman zaman kendını böyle cıkmazda gıbı görmen cok dogal ..kapat pencerelerını kapılarını ruhunun...bırak sessız kalsın bıraz..her gece nın bır sabahı vardır mutlaka.. ..en karmasık zamanların ılacını ben namazda buldum:)) cok sacma gelebılır ılk anda sana ama kuzucum bır abdest al ıkı rekat namaz kıl..ınsanlara anlatamadıgın herseyı RABBİM E anlat..ferahlayıp icinin acıldıgını hissedeceksin inşallahh...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir tek sınav, okul olsa elbet bir sonuç bulacağım kendime 'Çalışırım olur' diyeceğim, ama onlardan ibaret değil ki.. Haklısın zaman zaman böyle olması çok normal ama ne bileyim umursamıyorum deyince de umursanmıyor değil. Son zamanlarda ruhum içeride çok sessiz kaldığı için de bu kadar yoruyor beni. Ama dediğin gibi Allah insanın çözümsüz gördüğü dertlerin çözümüdür. Tabii ki de saçma bulmadım. Bulmam da.

   Güzel ve içten yorumun için çok teşekkürler. :)

   Sil
 10. bak ne guzel demiş mevlana....
  Her keder ve sıkıntı bayatlamış mutluluklarımızı süpürür. Temizler. Yeni ve taze hoşnutluklar için bizi hazırlar. Bir keder sana gelip çattığında yepyeni hoşnutlukları bekle. Keder de sıkıntı da bir emanettir, gelir, yaşanır ve gider. Hoşnutluk, farketmeye bağlıdır. Farketmek ise ancak zıtlıkla mümkündür. Dert ve keder olacak ki hoşnutlukları hissedebilelim, farkledip gereken lezzeti alabilelim. Hergün et yemek insana ne kadar et hazzı verir? Ne sürekli açık el, ne de sürekli kapalı bir el insan için hoşnutluktur. İnsan için hoşnutluk hem açılan hem de kapanan eldir. Yoksunluk sahip olduğumuzda alacağımız haz için bizi hazırlar. Dolayısı ile bir nimettir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Anlıyorum, laf olsun diye değil gerçekten anlıyorum. İsyan gibi bir şey de değil söylemeye anlatmaya çalıştığım. Dediğim gibi sadece biraz anlaşılma isteği. İyi niyetle yaptıklarımın bile kötüye yorulduğu şu son günlerde sadece biraz anlaşılmak istiyorum. Biliyorum üzüntüler olmazsa sevinçlerin ne manası kalır ki? Ama devamlı üzülmek istemiyorum. İnsanları bu kadar umursamak istemiyorum. Bilmiyorum, hislerimi tam olarak aktaramıyorum da. :/

   Gecenin bu saatinde beni düşünüp böyle güzel yorumlar bıraktığın için çok teşekkürler.. :)

   Sil
  2. sen aslında gayet guzel anlatabılıyorsun kendını kuzumm...emınım hıc anlamadıgını dusundugun ınsanlarda anlıyordur ama belkı anlamamıs görunmek daha kolay gelebılır bazen ınsanlara..bencıllıkten anlamamıs gıbı yapıp kendı kabuguna cekılır bazen ınsanlar.. zamanla bunu sende ögreneceksın hayat denen bu karmaşa da maalesef..

   Sil
  3. sadece yorum bırakmakla kalmayıp faydalı olabılseydım cok daha memnun olurdum ama akıl veren bır ukala gıbı gorunmekte ıstemem asla ama emın ol bu duygular senı olgunlaştıracak her bu karmasa da bıraz daha fazla ögreneceksın kendını tedavı etmeyı de ..insallahh...

   Sil
  4. Bilmiyorum ne yaptıklarını, ne yapmaya çalıştıklarını. Belki dediğin gibidirler, her şeyi bekliyorum. :/
   Tekrar tekrar sağol içten yorumların için. :)

   Sil
  5. sende sagol canımm...ALLAH gönlundekı herseyı nasıp etsın ınsallah..

   Sil
  6. Tabii ki faydalı olabiliyorsun, o şekilde görünmüyorsun asla öyle düşünme.

   Sil
  7. Hepimizin gönlündekini versin Allah. :)

   Sil
 11. Umursamaz olucanda ne olucak yahuu. Bu sefer de diceksin " offf ne çok umursamazım " :d . İnsanoğlu yetinmeyi bilirmi hiç.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umursamaz insan hiç umursamazlığını umursar mı? :D
   Safransarı bu saatte güldürdün beni. :))

   Sil
  2. Al bakalım bu da benden sana ;
   http://www.youtube.com/watch?v=piYmW5UT7gI
   :)

   Sil
  3. Erkin Koray- Şaşkın :D
   Uzun zamandır dinlememişim iyi oldu bak! :)

   Sil
 12. Bence bazen umursamazlık iyi olabiliyor, insanların dediklerini umursamamak bazen işe yarıyor.
  Ama umursamıyor gibi görünmek çok ayrı. Belki istediğin tepkiyi de veremiyorsun; içinde kalıyor her şey.
  Bir insanın beni tanımasını ben de istiyorum bak. Benim bakışlarımdan duygu durumumu anlasın, bana yardım etsin benim yanımda olsun istiyorum. Hem beni gerçekten tanıyan birisi beni saçma bir şekilde de yargılamaz. Rahat ederim onun yanında. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın kesinlikle.. Zaten yapmaya çalıştığım umursamıyor gibi görünmek değil ki insanlar öyle görüyorlar. Çünkü tanımıyorlar. Yaptığım her davranışta, attığım her adımda bir komplo teorisi üzerinden gittiğime bile inanıyorlar. Oysa ki plansız yaşarım ben, gelişine nasıl istersem öyle..

   Güzel yorumun için teşekkürler.. :)

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.