Search

1 Mart 2013 Cuma

Günce 107 ♥ || 10. Mim ! :)

Yazılarını okurken yüzümden tebessümün hiç eksik olmadığı Bahar ve Selma's World beni aynı mimde mimlemişler. Buradan onlara çok teşekkür ederek, elimden geldiğince soruları cevaplamaya çalışacağım. :)


1- En son kime yalan söyledin? Neden?
Açıkçası bu sorunun cevabına ne yazacağımı bir kaç dakikadır düşünüyorum. Genellikle kendime yalan söylerim, dışarıdaki insanları kandırmak pek de mantıklı gelmiyor hoş kendini de kandıramıyor insan. Ama bunun kaçak bir cevap olduğunu biliyorum. Onun için en son şunu söyleyeyim; az önce bir arkadaşımla başka bir arkadaşımı görmeye gidecektik sürpriz yapacaktık, ama arkadaşımın elinde olmayan bir sebepten sorun çıktı ne kadar "Önemli değil canım, haftaya yaparız" falan desem de o kadar da önemsiz değildi. Ama ne yaparsın kızın da bir suçu yok ki kabalık etmeyeyim derken yalan da söylemiş oldum. :(


2- Biz okumuyoruz farz et, kendine bir itirafta bulun..
İstediğin kadar umursamadığını söyle zamanında sana atılan ve içinde "Tahmin ettiğinden de bencilsin." yazan bir mesajı hala hazmedebilmiş değilsin. Umursamaz ayaklarına yatıyorsun ama nafile kendini kandıramıyor insan..


3- En son severek okuduğunuz kitap hangisi?
Tam da yukarıda resmini paylaştığım kitap yıllardır kitaplığın köşesinde bekliyordu, zaten ince bir kitap okurum hemen diyerek okudum. Ama itiraf etmek gerekirse sonunu anlamadım bile, sonu pek bir saçma geldi ya da biraz daha uzatılabilirdi. Tabii Peyami Safa'ya sözüm yok mutlaka bir bildiği vardır da öyle işte. Şimdi diyeceksiniz kitabı madem beğenmedin niye yazıyorsun, beğenmedim değil beğendim. Özellikle betimlemeler çok iyiydi, bilmediğim çok kelime olmasına karşın anlamakta canlandırmakta güçlük çekmedim. Şu an da Yitik isimli kitabı okuyorum güzel gidiyor, heyecanlı. :)


4- Şuan istediğin işi mi yapıyorsun?
Aslına bakarsanız her şey bakış açısına göre değişiyor. Bir fen lisesi öğrencisiyim fakat yaptığım şeyden emin değilim. Sırf sosyal itibar olarak ve ya maddi imkan olarak tıp seçmek ne kadar doğru olur, toplumun kuralları içinde ilkokul-lise-üniversite-iş-eş-emeklilik.. olayını seçmek mutlu eder mi bilmiyorum. Olmak istediğim yerde olduğuma emin değilim, hem de hiç. 


5-Mutlu musun?
Zaman zaman.


6- Öleceğini bilsen ömrünün son zamanlarını nerede, kimle geçirmek isterdin?
Öleceğimi biliyorum zaten. :) Ama 1 ayım kalmış olsa ailemin ölümümü duyup üzülmemesi için ailemden çok uzakta olmak isterdim. Mesela her zaman hayalini kurduğum üniversite sonunda ise kesin olarak planladığım dünya turuna çıkardım, ama evden kaçarak çıkardım bir de mektup bırakırdım. Hem hayalini kurduğum güzel günleri yaşamadan ölmemiş olurdum, hem de ailem uzakta da olsam yaşadığımı düşünürdü. :) Normalde o turu bir arkadaşımla planlıyoruz ama öyle bir şey olduğunda onun da arkamda yarım kalmaması için yalnız gitmeyi tercih ederdim. :)


7- Favori şarkıcın ve şarkısı?
Bu soruyu pas geçiyorum, o kadar çok şarkı seviyorum ki aralarında ayrım yapmam imkansız gibi görünüyor gözüme. :)


8- Her bölümünü heyecanla takip ettiğin bir dizin var mı?
Televizyonlardan uzağım şu sıralar, sanki insanın hayatından bir kesiti çalıp götürüyor gibi geliyor. İzleyeceksen film izleyeceksin hiç yoktan en sonunda bir fikir oluşur kafanda, düşünürsün biraz. 


9- Keşke..?
Keşke şu an aklıma keşke ile başlayan bu kadar çok cümle gelmeseydi, ve az önce hangisini yazayım diye seçim yapmaya çalışmasaydım. 


10- Kötü alışkanlıkların var mı?
Kötü alışkanlıktan kasıt sigara, içki, uyuşturucu vs. ise hayır. Yok davranış gibi falansa elbette ki var. Mesela kolay kolay güvenmem kimseye, kolay kolay bağlanmam, eleştirisel düşünürüm, her zaman yapıcı olamam, aşırı gurur yaparım, ilk adımı asla atmam.. falan falan bir sürü kötü özelliğim var.


11- Sence ideal eş nasıl olmalı?
İdeal eş diye bir şey yoktur bence. Biri ile göz göze geldiğinizde ikinizin de gözlerinin içi parlıyorsa olay bitmiştir. :)

Yine ve yine söylüyorum kimseyi mimlemek yok. Eğer mimlenseydim diyen varsa mimlenmiş olsun. :) Hatta bu mimin altına yorum bıraksın ben de cevaplarını okuyayım. :)
Kocamannn sevgilerimle! :)
-Bayanbilen-
18 yorum:

 1. Cevaplarına bayıldım çok samimi ve dinamikler. Okurken gençleşiyor şirin bir genç kız oluyorsun :) bunları bende cevaplamıştım, kasvetli cevaplarımdan utandım :/ enerjine hayran kaldım...
  Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene çok sevindimm! :) Senin cevapların da kasvetli falan değil haksızlık etme kendine. :) Cevaplarını okurken hep gülümsedim. :) Ben de bloguna hayran kaldım! :)

   Sil
  2. Canım çok teşekkür ederim, senin bloğun bahar gibi :))

   Sil
  3. Ben de çok teşekkür ederimm :))

   Sil
 2. cevapların cidden çok güzel =) dünya turu fikrine bayıldım şahsen ben de böyle birşey istiyorummm , çook istiyorum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aaa üniversite başlayıp da bir bitsin, babacığımdan karavan sözünü de aldım gidiyorum ben. :) Tamam daha çok var ama inancım tam. :) En ince ayrıntılarını bile düşündüm, imkansız değil. :)) Olmadı yoldan seni de alıyım gezeriz oh mis olur. :))

   Sil
  2. aaa lütfen bence o hepimizin hayalidir :) imkansız değil ama gerçekleşmesi zor diyelim. Ah şu para pul yok mu! hayatı zorlaştırıyor

   Sil
  3. Gerçekleşmesi zor değil, tek sorun karavan almak. :) into the wild filmini izlemeni şiddetle öneririm filmi izleyince ilk kez çocukluk hayalimin imkansız olmadığına karar verdim. :))
   Para, pul bahane cesaret lazım hepimize! :D

   Sil
 3. güzel olmuş cnm. eline sağlık.

  YanıtlayınSil
 4. Pe hito ya katılıyorumm çok dinamik ve güzel cevaplar:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sen böyle güzel yorumlar yapınca ne kadar seviniyorum bilsen.. :)

   Sil
 5. ayyy bayıldımmm bu ne guzel bır mım yazısı olmuşşş.....keşke mımlenseydım desemmı acaba:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene yine çok sevindiimm! :)) Hımm mimleyeyim de ben senii! :)

   Sil
 6. Sevgili Burcu seni biraz daha yakıdan tanımış olduk. Çok güzel mim yanıtları;) Fen lisesi öğrencisi olduğunu bilmiyordum. Bir parça anlamıştım aslında o yaşlarda olduğunu en fazla Üniversite 1 öğrencisi olduğunu düşünmüştüm. Herşey gönlünce olsun. İnşallah istediğin gibi gerçekleştirirsin okul ve iş yaşantını da.. Karar vermek zor gerçekten bazı şeylere. Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok gizlemiyorum zaten yaşımı, sonuçta her yaşın bir güzelliği var. :)) Zaten gizlemeye çalışsam da belli olması çok normal, nasıl denir bir insan diğerinin yaşını konuşma şeklinden bile anlayabilir. :)
   Umarım her şey senin de gönlünce olur, hayat istediklerimizi göstersin. :) Kocamann sevgilerimle.. :)

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.