Search

15 Mart 2013 Cuma

Günce 111 ♥ || Olağandışı.

Yine gelemedim ki ben buralara. :( Çok sınavım var, çok çalışmam lazım. Bu sırada mimlenmişim ama sanırım cevap veremeyeceğim çünkü yazı yazmak için bile zor vakit buluyorum. Özür dilerim. :(
Bir yandan sınavlar zihnimi devamlı meşgul ederken bir taraftan da hastalığımı atlatamıyorum. Ara ara ateşim falan çıkıyor, geçmedi bir türlü. :(
Ama bunlar tabii hayatın içinde olan rutin problemler. Bir de gelelim dün yaşadıklarıma. Dün reflex ile ters bir hareket yapsam bugün burada bu cümleleri yazamıyor olacaktım. Uzatmadan konuyu anlamanız için olanları anlatayım. Okul dönüşü fırından çıkan dilenci tipli bir kadın gördük 5 kızız önde de ben varım. Kadınla bir ara göz göze geldik, bir şey söyleyecekti de vazgeçti gibi oldu. Ben de "Herhalde adres falan soracaktı." diye geçirdim zihnimde o anda kadın arkasını yeniden döndü. Aramızda 60 cm ya var, ya yok. "Eğer beni takip ederseniz, sizi bıçaklarım." dedi. O an olanlara anlam veremedim aklımda kadının bakışları, tek eliyle koluna kıstırdığı ekmek ve cümleyi anlamaya çalışırken farkettiğim üzerime doğrultulmuş bir bıçak kaldı. Belli bir süre ne tepki vereceğimizi, ne yapacağımızı kestiremedik. Bıçakla aramda 20 cm anca var, ve benim elimden gelebilecek hiçbir şey yok. Kadının gözlerinden okuyorum ters bir hareket yapsam gerçekten bıçaklayacak, bıçağı tutan eli hiç titremiyor, bakışları sabit. O anda yan taraftan arkadaşımın kolumu çekiştirdiğini farkettim. Gözümün önünden geçen hayatım, ailem, yaptıklarımdan oluşan koca bir toz bulutu uçuşuverdi. Ve arkadaşlarımı takip ederek hızla oradan uzaklaşmaya çalıştım, bunu yaparken gözüme bizi görüp de kaçışan adamlar takıldı. Bu kadar mıydı? İnsanlık gerçekten ölmüş müydü? Ben orada ani bir hareket yapıp ölseydim de herkes kaçışacak mıydı? Oradan doğruca polise gittik, kaba hatlarıyla kadını tarif edip gittiği yolu söyledik. Fakat olan şu ki kadın bize müdahalede bulunmadığı için yapılacak bir şey yok. Sanırım akli dengesi de yerinde değildi. Buldular mı bilmiyorum ama bulsalar bile en fazla bıçağını alacaklar. Ben büyük bir şehirde yaşamıyorum, onun için bir gün o kadınla karşılaşmam azımsanacak bir ihtimal değil. Görse tanır mı bilinmez ama tanırsa çok hoş şeyler olmayacağı kesin. O değil kadının bu hareketine bile olaydan 1-2 saat sonra anlam verebildim. Büyük ihtimalle fırından bıçak zoruyla ekmek almış ve bizim de gördüğümüzü sanarak tehdit etti. Ama her ne olursa olsun ben bu geceyi kabuslarla geçirdim. 
Şimdi işi biraz da dalgasına vuruyor olsak da, dün yaşadığımız kolay bir şey değildi. Kadının biri seni bıçaklamakla tehdit ediyor ve bıçakla aranda güvende olmanı sağlayabilecek bir mesafe yok. O an o kadar savunmasız hissettim ki, yapılacak hiçbir şey yok. Kadının kafasının içindeki bir kaç düşünceye bağlı hayatın, takip edilmediğinden emin olmazsa işin bitmiş demektir. Normal bir olay değil bu. Olağandışı. Ve o kadın sokaklarda hala dolaşıyor, bir başkasını gerçekten öldürmesi an meselesi olabilir. Dediğim gibi olağandışı.
-Bayanbilen- 

20 yorum:

 1. cnm geçmiş olsun dikkat et kendine. ülkemizde insan hayatı bazen o kadar ucuz oluyorki. Allah hepimizi korusun.
  inş bi daha görmessşn. yüreğini ferah tut cnm. Allah'a emanet ol.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de dün buna kanaat getirdim. Bu kadar kolay olmamalıydı, ölmüş olabilirdim. Dediğin gibi Allah hepimizi korusun böyle şeylerden. Çok sağol desteğin için. :)

   Sil
 2. canım çok üzüldüm,çok geçmiş olsun.Bu tarz olaylar maalesef gittikçe artıyor.
  bi daha böyle bir olay yaşamamanı diliyorum
  sınavlarında başarılar
  sevgilerimle

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Umarım kimsenin başına gelmez böyle şeyler. Tekrardan çok teşekkürler.
   Kocaman sevgilerimle..

   Sil
  2. Böyle kötü olaylar hakikaten anlık
   bir anda yaşanıyor bir anda en kötünün içinde olabiliyorsun

   Sil
  3. Gerçekten çok anlık, o an aslında cebimde küçük bir çakı vardı. Her zaman yanımda taşıdığım böyle çocukluktan beri olan bir çakı. Ama elim hiç oraya gitmedi, zaten aklıma da gelmedi. Ki gelse bile ne yapıcaktım ki ben kendi canımı bile yakamam başkasının nasıl yakayım. Öyle işte bir anda ne kadar savunmasız olduğunu farkediyor insan.

   Sil
 3. geçmiş olsun, çok tuhaf bir olay bende daha farklı bir olay yaşamıştım akli dengesi yerinde olmayan biri tarafından. ne diyebilirim ki Allah korusun

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. İlginç bir o kadar da kötü bir olay. Sana da çok geçmiş olsun. Benzerlerini bir daha yaşamamamız dileğimle.. Allah korusun.

   Sil
 4. çok geçmiş olsun.Rabbim korumuş.hem azımsanacak bir olay değil her şey bir anlık çünkü.ve artık şehir hayatında eskiden filmlerde olacağınız düşündüğümüz kişi yada olaylarla sık sık karşılaşır olduk.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Tamamen katılıyorum. Hiç olmaz sanardım böyle şeyler, olsa bile çevredekiler hemen müdahale eder falan. Etmiyormuş. Tekrar tekrar teşekkürler. Çok ucuz atlattık.

   Sil
 5. canım sınavlarında bol şans dılıyorum ALLAH yardımcın olsun bu arada bana maıl atarak adresını verebılırmısın luttfennn:)))
  serpilseyhan06@gmail.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.. :) Hepimizin. :) Tabii ki yolluyorum hemen. :)

   Sil
 6. Canım çok geçmiş olsun..

  YanıtlayınSil
 7. Yanıtlar
  1. Sağol.. :)
   Ama bayram yok! hiç yok :) Soy adımla aram pek iyi değil ki benim bildiğin erkek ismi yani :))

   Sil
 8. geçmiş olsun canım. gerçekten kabus gibi bir olay yaşamışsın.
  umarım sonsuza dek bu ve bunun gibilerle karşılaşmazsın bir kez daha.
  sevgilerimle

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim umarım hiçbirimiz karşılaşmayız.
   Kocaman sevgilerimle.. :)

   Sil
 9. çok geçmis olsun canim, allah islerinde ve derslerinde kolaylik versin insallah:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, geçti. :) Hepimize kolaylık versin. :))

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.