Search

19 Mart 2013 Salı

Günce 113 ♥ || Zor bir günün ardından..


Şimdi koca bir günün yorgunluğuyla karşınızdayım. Geçmişin aralanan kapısından içeriye girmiş, bugünle geçmişi kıyaslamış ve yenik düşmüş haldeyim. Hep bu hissi yaşamamak için aralamazdım geçmişi, ama bugün bardağın son damlasına gelmişim. Geçmişin aralanan kapısından içeriye bakmadım ben, adeta o kapıdan içeriye itildim bugün. Geriye döndüğümde ise söylediklerim yalandan ibaretti.
Bugün de yalanlarımı benden başkasını üzmemek için söyledim. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum, kendi mutluluğumdan alıp başkalarına veriyorum. Ama bugün şunu farkettim uzun zaman geçmesine rağmen ben hiç değişmemişim. Öyle yapıyorum, böyle yapıyorum, çok da umrumdaydı falan derken kendime söylemişim yalanlarımı. İnsanları önemsemeyi asla bırakmamışım. Ve en çok kızdığımı düşündüğüm insanların bile, bir masum gülüşü yetiyormuş affetmem için. Bütün üzgünlüklerimi, kırgınlıklarımı kilim altı edebiliyormuşum. Geri kalan tozlarımdan yeni bir ben varmış gibi gösterebiliyormuşum.
Her şeye rağmen kızgınlıkla düşünülenler, kişinin asıl düşündükleri ise ben nasıl affedebiliyorum. Bilmiyorum, ya ben insanları anlamıyorum; ya da bu her zaman böyle değil. Her şeye rağmen karşımda gördüğüm küllerinden doğmaya çalışan ruh için, yeni bir fırtına çıkaramazdım. Aslında biliyor musunuz affetmek en kolayı bir iki saniyede affedebiliyorsunuz birini, asıl sorun sonra başlıyor onu affettiğiniz için kendinizi affedemiyorsunuz bir türlü. Gün boyunca normalde hiç çalışmayacağım kadar ders çalıştım, bir de kendimi affetmekle uğraşmamak için kendimle başbaşa kalmamak için. Ama gün bitti ve ben buradayım. Beyaz kağıtlara bakarken gözlerimin kapanmaması için içtiğim onca kahve şimdi benden günün hesabını soruyor. Uyumak ve kendimi unutmak istiyorum bir an önce, ama uykum da yok.
Olan şu ki bugün de bir başkasının lüzumsuz kuruntularını bertaraf edip, gönlünü rahatlatmak için; hiç umursamadıklarını düşündüğüm hislerimi zedeledim. Ve yine kimsenin haberi olmadan boyadım kapladım üstünü, yeni bir günde sorunsuz biri olarak görünmeye hazır hepsi. Gerçekten iyiymişim, gibi.
-Bayanbilen-

18 yorum:

 1. Hislerini o kadar net anlatmıştın ki, kendimi buldum..

  Affetmek gerekten ınsanın üzerinden cok büyük bi yük alıyor burcum.
  Ama bu demek değil ki -unut- hayır unutma ve temkinli ol iyi niyet suistimalcilerine karşı..

  Biz hep yanındayız.


  Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yanımda olduğun için teşekkür ederim. Bugün düşündüm ve kendi kendime dedim ki "Sen kendi içinde bunları yaşıyorsun, ama insanlar devam ediyor." ben niye devam edemeyeyim ki. Düşünüp kendimi yormama gerçekten gerek yok, çünkü insanlar ne kadar bencil olduklarının farkında bile olmadan beş para vermeden edindikleri yargılarını savuruyorlar. Evet affettim, ama unutmak istesem de unutamam bu saatten sonra. İşte öyle karışık kafam şu sıralar. Tekrar teşekkür ederim. :)
   Kocaman sevgilerimle.. :)

   Sil
 2. gerçekten iyisin.ama bazen biraz bencil olman gerekiyor.yaralarını sarabilmek,kendini affetme gücünü bulabilmek ve devam edebilmek için gereken gücü sanırım böyle bulabiliyor insan.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım tam da bana "Bencil" yakıştırması yapan kişiyi affetmekten söz ediyordum. Tabiiki bencil dediği için değil çok daha karmaşık konular. Ama sonuç olarak bencil olduğumu düşünen biriydi. Hala da öyle düşünüyor sanırım. Ve ben boş yere kafamı yoruyorum, kendimi affedemiyorum. Neyse halledeceğim.
   Çok teşekkürler. Destek olduğun için. :)

   Sil
 3. Hayatta da bazı gerçekleri öğrenmek için belli sınavlardan,zorlu duraklardan geçmemiz gerekiyor
  onların sancıları ruhumuza yapışmak için dirense de yılmamak gerek ve her daim o kederlerden,sancılardan arınmak gerek
  hayatımızda var olan güzelliklere odaklanmak bazen herşeyi unutturup yeni bir ben oluşturmamız için zemin hazırlayabiliyor
  o yüzden onlara sarılmalı ve bizi bizden geçiren içsel savaşları dışta bırakmalıyız
  Bu zor ama senin yüreğin o zorluklarla başedebilecek güçlülükte..
  o yüreğe iyi bak
  sevgilerimle...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın. Ama sanırım affetmekmiş benim sınavım, affetmek dediğim gidip şundan pişmansan seni affediyorum şeklinde değil kendi içimde affetmek. Bir bakış yetti benim içimde bütün suçlayan sesleri bertaraf etmeye, geriye affetmem gereken bir kendim kaldım onca üzüldüğüm gün için. Ama düşünüyorum da böyle üzülmeye devam edersem, ileride üzülmem için yeni bir sebep yaratmış olacağım. Sonu yok bunun. Sanırım tüm olanlara bir perde çekip, hiç olmamış gibi yapmamın zamanıdır bugün.
   Bütün güzel dileklerin ve yardımın için teşekkür ederim. Sen kalbi çok temiz, çok iyi birisin. İyilikler de seni asla bırakmasın.
   Kocaman sevgilerimlee.. :)

   Sil
 4. Ufak şeyler unutulabiliyor kolayca ama insanı yaralayan şeyler öyle kolay unutulmuyor affedilse de. Affetmek erdemdir derler ya, bence de erdem ama aynı şeyleri yaşamadıkça. Aynı şeylerin ilerde tekrar yaşanılmaması için temkinli olmakta fayda var. Umarım senin için iyisi olur.
  Tanıştığımıza sevindim bu arada :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın. :) Tanıştığımıza ben de çok sevindim, temkinli olucam. :)
   Güzel yorumun için çoook teşekkürler! :)

   Sil
 5. ama nolmuş pek anlamadım ama üzülmüşsün ama bence her neyse unut affet kendini de üzeni de çok daha iyi.
  :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Olanlar o kadar çok ki Deep anlatamadım bütün kırgınlıklarımı. :) Affettim zaten ama unutmak biraz karışık bir konu. Unuttuğum için kendimi de affedebilsem ne güzel olur. :)
   Güzel yorumun için teşekkürler Deep! :)

   Sil
 6. Kimseye etmem şikayet , ağlarım ben halime..
  http://www.youtube.com/watch?v=4QcPa8_V4os

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tolgaa iyi gelir ki bu şarkı bana..

   Teşekkürler! :)

   Sil
 7. benim anladığım hep kendinden verdiğin için kırgınlıkların artıkça artmış ama en iyisi şu ki; hayatta tabiki sevdiğimiz insanlar için kendimizden ödün veriyoruz ama bunu kimse için çok aşırıya kaçıpta kendini üzme seviyesine getirmemek en isi yisi gibi.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında sorun karşımdakini sevmem ya da sevmemem değil. Bir yıldır doğru düzgün konuşmadığım ve bu süre zarfında çok kırgınlıklarım olan biri, ama farkettim ki kendi içinde de sorunlar yaşamış ve yeni bir hayata başlamaya çalışıyor. Bir anlık kendi içimde affediverdim işte. Çok haklısın. Zaten şu an bu konuyu tamamen atlattım. Herkes mutlu olacağı yerde şu an. :)
   Güzel yorumun için teşekkürler. :)

   Sil
 8. Affetmek erdem ama :) sana yanlış yapan hala aynı insan. Bir adım geride durup affetmek bu durum için daha iyi sanırım, tabi bence :)

  Seni kutluyorum, olgunluğundan dolayı :) Sevgiler canım...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın ben de senin gibi düşünmeye başladım. :) Öyle yapmayı deneyeceğim. :)

   Olgunluk değil ki benimkisi, ne biliyim herkes pişman birini affeder gibi. :)
   Kocaman sevgilerimle! :))

   Sil
  2. Sen yüreği güzel birisin :) bu öyle güzel yansıyor ki bizlere...

   Sil
  3. Yüreğimin gerçekten güzel olduğuna inanabilmeyi ben de o kadar isterim kii.. :)
   Sen iyi birisin.Çok iyi. :)

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.