Search

23 Mart 2013 Cumartesi

Günce 114 ♥ || İmkansız

Bazen o kadar yorulup sıkılıyorum ki, içimdeki umutların konuşmaya hali kalmıyor. Ve öyle zamanlarda bazı şeyler için "İmkansız" diyorum. Sonra dönüp soruyorum kendime "Neden imkansız?" Her şeyin bir olur yolu vardır, sen yeter ki umudunu kaybetme diyorum sonra. 
Mesela bundan yıllar önce insanlara geceleri ateş dışında bir şey bizi aydınlatacak her yer aydınlık olacak, deseler dalga geçerlerdi herhalde. Edison ile de dalga geçmişlerdi. Hazerfan Ahmet Çelebi uçmadan önce onunla da. Şimdi ben yanıma doğru düzgün para bile almadan dünyayı gezebilirim diyorum, ona da inanmıyorlar. Ben sosyalistim ırkçılığa ve ya her türlü millet ayrımına karşıyım diyorum dalga geçiyorlar. İnsanlar bu yaptıklarına ise gerçekçi olmak diyorlar, ama bana kalırsa hayata at gözlüğüyle bakmaktan başka bir şey değil. "İmkansız" diye bir kelime dolamışlar ağızlarına. Ve bazen böyle insanlara açıklama yapmak gibi bir yanılgıya düşüyorum, ve sonra diyorum ki kendi kendime "Bırak insanlar düşünmek istediklerini düşünsünler." Öyle de. 
"Sakın sana kötüsün diyenlere aldırma. Bana da geri zekalısın dediler, atomu parçalayıp ellerine verdim." dememiş mi Einstein. Adam atomu parçalamış hala deli olduğunu iddaa edenler var. İşte bazı insanlar gözlerinin önündeki olumlu olasılıkları görmeyi tamamen reddediyorlar. Olumsuz sonuçlara öyle bir odaklanmışlar ki, gözleri başka bir şeyi göremiyor. 
Her şeye rağmen bugüne kadar öğrendiğim şudur ki; insanlar sana köstek olmaya çalışıyorsa vazgeçme. Ya bir çıkarları vardır, ya da sadece başarmanı istemiyorlardır. Eğer sen gerçekten inanırsan, imkansız diye bir şey yoktur. "İmkansız" umutsuz insanların uydurduğu bir yanılsamadan ibarettir. 
-Bayanbilen-

38 yorum:

 1. Yazına bayıldım. Biz de bugün bir arkadaşımla benzer şeyler konuştuk. Kızım bir şeyler söylüyordu, mantık dışı hayaller. Arkadaşım; " çocukların hayal gücüne bakar mısın " dedi. Sonra durduk bir an, düşündük. Hepimizin böyle hayalleri vardı aslında ama toplum tarafından bastırıldı, sindirildi.

  Einstein doğru demiş. Sen aldırma, hayal et sonra gerçekleştir. Biz de gurur duyalım :)

  Sevgiyle kal...:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın, hayallerimiz genelde toplum içinde saçma bulunarak sindiriliyor. :) Bana hayallerini yarı yolda bırakan insanlar da tek tip insan gibi geliyor, ee toplum baskısı bunu gerektiriyor. :)) Sen de hayallerini hiç kaybetme, kızın da kaybetmesin. :)
   Einstein çok doğru söylemiş. :) Ben hayallerime inanıyorum. :))
   Güzel yorumun için teşekkürler, mutlu ettin beni. :)
   Kocaman sevgilerr! :)

   Sil
 2. Bitmeyecek köstekler burcu ama senin çabanda hayallerinde bitmesin ... :) aynı duygular benide çokça yokluyor ama olan bana oluyor başkasına değil :/

  James arthur -impossible dinle yahu çok sevdim son zamanlarda:))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet hayallerle bitmek yok, gerçekleştireceğim. :)) Farklı duygular bunlar. :)

   Evet evet çok iyi parça, sanırım ben de sarıcam bu şarkıya.. :))

   Sil
 3. insan isterse başaramayacağı şey yoktur bence.
  "İmkanın sınırı bulmak için imkansızı denemek lazım" bu da Fatih Sultan Mehmed'in sözüymüş cnm.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum, Fatih Sultan Mehmet'in sözünü de duymuştum, ama yeniden duymak mutlu etti. :)
   Güzel yorumun için teşekkürler! :)

   Sil
 4. Bu iş yine sende bitiyor Burcu , sen kendini kendine kabullendirmedikce zaten hep üzülen taraf sen olursun. Öncelikle kendi doğrularını önemse , başkalarınınkilerini sadece düşün. Ve kafaya şapkadan başka birşey takma ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın Tolga, ben kendimi kabulleniyorum da başkalarının ısrarla dalga geçmesine sinir oluyorum. :) Olsun dediğin gibi kafaya şapkadan başka bir şey takmamak gerek. Toka hariç tabii ki. :D
   Güzel yorumun için teşekkürlerr! :))

   Sil
 5. evet harika!
  istemek ve bunun için mücadele ettikten sonra imkansız diye bir şey yoktur..
  yine çok güzel bir yazı olmuş Burcum:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elsaa beğenmene çok sevindim. :))
   İmkansız diye bir şey kesinlikle yok. :))

   Sil
 6. Birilerinin yaptıklarını beğenmeyip aşağıya çekecek heveslerini kıracak kötümserler, tahammülsüz insanlar hep vardı var olacaklar.... Onlara rağmen yürümeye devam. Çok güzel bir yazı olmuş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene çok sevindim, sanırım o insanlar bunu yapmaktan hiç vazgeçmeyecekler. :)) Güzel yorumun için teşekkürlerr! :))

   Sil
 7. Selammmm :-)

  Kırılma ama umut işkenceyi uzatır
  sözüne inananlardanım:-(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Selamm! :))
   Tabii ki kırılamam ki sana. :) Ama ben daha farklı düşünüyorum. Eğer ortada bir işkence varsa, boyun eğmenin kaderine razı olmanın daha çok acıtacağından yanayım. Umut ise daha çok çikolata gibidir, bana göre. Her şeye rağmen güzeli hatırlatır mutlu eder, ardından da o güzel yola ulaşabilmek için enerji verir. :))

   Sil
 8. Selammmm :-)

  Kırılma ama umut işkenceyi uzatır
  sözüne inananlardanım:-(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Selamm! :))
   Tabii ki kırılamam ki sana. :) Ama ben daha farklı düşünüyorum. Eğer ortada bir işkence varsa, boyun eğmenin kaderine razı olmanın daha çok acıtacağından yanayım. Umut ise daha çok çikolata gibidir, bana göre. Her şeye rağmen güzeli hatırlatır mutlu eder, ardından da o güzel yola ulaşabilmek için enerji verir. :))

   Sil
 9. Canımm insanların iyi şeylere tahammülü yok günümüzde
  insanın işini düzgün yapmaya çalışmasını bile baltalamaya çalışanlar ve çekemeyenler o kadar çok ki.İnsanın moralini bozarak kendi küçük dünyalarında mutlu olan o insancıklar hayatının her döneminde karşına çıkacaklar
  sen doğrularından ve içindeki güzel yaşam enerjisinden asla taviz verme
  imkansız diye bir şey yoktur ve sen bu farkındalığını onların küçük emellerinden etkilenip kaybetme
  bu güzel enerjin hep hayatına güzellikler katsın
  öpüyorumm:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın insanlar kendi egolarını tatmin etmek için bile başkalarının başarılı olmasını ya da en azından yapmak istediği bir şeyi yapmasını bile istemiyorlar. Sanırım başkalarının mutsuzluğundan bile mutlu olabileceklerini düşünüyorlar. :)
   Olsun, varsın. Biz de onlar öyle düşünüyor diye bütün umutlarımızı bir kenara bırakacak değiliz ya. :) Sonuçta her işin bir olur yolu vardır. :)
   İnşallah, hepimiz için olumlu şeyler olur. :)
   Kocamann öptüm. :)) Sevgiler. :)

   Sil
  2. İnşallah canım
   bir de görseli çok sevdim

   Sil
  3. Ah evet görsel çok şirin. :) Ben de çok beğenerek ekledim. :)

   Sil
 10. çok haklısın..benim üniversitede seçmek istediğim bölüm için büyüklerim(!) "çok hayalperestsin,adam gibi bir bölüm seç" dediler..şimdi benim hayallerimin mesleğinde insanlar deli gibi para kazanıyor...bense sevmediğim bir işe sahip oldum...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin adına çok üzüldüm. Ama eğer kendinde o gücü görüyorsun hala hiçbir şey için geç değil. :) Meslek seçimi çok önemli, insanın sevmediği mesleği yapması ne denli zor bir şeydir. Umarım seçeceğim meslekte mutlu olabilirim. :)

   Yorumunla renk kattığın için teşekkürler. :)

   Sil
 11. Cok haklisin insanlara laf anlatmak zor....

  YanıtlayınSil
 12. Thank you so much for the follow.^^
  Follow you back on bloglovin.
  Lovely greets from germany

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. You are welcome!
   Thanks for your comment.
   Sincerely.. :))

   Sil
 13. İnsanlar çok acımadız oldu günümüzde, başkalarının mutsuzluğuylabesleyorlar sanki, ne kötü....
  ne güzel yazmışsınız....

  bu arada naçizhane bir çekilişim var katılırsanız çok memnun olurdum:)

  http://alisverismakyaj.blogspot.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Neyse ki çevremizde hala temiz yürekli güzel insanlar var. :) Yorumunuz için çok teşekkür ederim. :))

   Sil
 14. yazını sevdim.başucu yazısı gibi olmuş.dara düştüğünde okumak lazım.iş yada sosyal konularda bana hiçbişey imkansız gelmez.her sorunun mutlak alternatif çözümleri vardır.yılmam denerim.bu inatçılığım kararlılığım ve çalışkanlığım o umutsuz sünepe tipler tarafından hırs olarak düşünülür.kızarım ama aldırmama.sümüklü böcek gibi yaşayıp sadece tüketen ve at gözlüğü takıp sadece söyleneni yapan insanlardan bana ne hayır gelecektir ki!sadece çaresizliktir beni korkutan umutsuzluğa iten o da sadece sevdiklerimin başına özellikle sağlıkla ilgili sorun geldiğinde.ki mücadeleyi asla elden bırakmam ama insanı can evinden vuran durumlar bazen ipler gevşiyor kayıveriyor parmaklarından...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, bir anlık duygu birikimiyle yazılmış bir yazıydı. :) Çok da haklısın, her ne kadar kararlı atsak da adımlarımızı bizi yumuşak noktamızdan vuran bir durumda geri adım atıyoruz. Umutsuzluğa düşüyoruz. olsun bir şekilde o durumların da üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Elbet bir çare vardır, da biz göremiyoruz.

   Güzel yorumun için teşekkürler. :)

   Sil
 15. bugünlerde sıkıntılı şeyler yazıyosun amaaaa.
  bahar geldi hadi artık neşelenseneeeee.
  için kıpır kıpır değil mii.
  :)

  YanıtlayınSil
 16. kesinlikle bir şeye inanırsan, bir şeyleri değiştirebileceğine inanırsan gerçekten de başarılı oluyorsun.başaranlara hayranım. bir insan seni aşağıya çekmeye çalışıyorsa hemen yanından uzaklaş.
  bu konuyla ilgili bir hikaye vardı doğru hatırlıyorsam şöyleydi
  derin, su dolu bir kaba düşen kurbağalar zıplayarak kurtulmaya çalışmışlar, başaramayınca bırakmışlar , ama bir kurbağa denemekten vazgeçmemiş. öbür arkadaşları yapamazsın, buradan kurtuluş yok demesine rağmen kurbağa zıplamaktan vazgeçmemiş ve başarmış. diğer kurbağalar hemen vazgeçerken bu kurbağa neden vazgeçmemiş, o kadar olumsuz sesler yapamazsın, buradan kurtulamazsın diye bağıran o kadar kurbağa varken neden onlardan etkilenmemiş diye araştırınca, bu kurbağanın sağır olduğu anlaşılmış. sana yapamazsın diyen insanlara karşı sende sağır olacaksın başarılı olmak istiyorsan özetle.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru bir hikayeymiş. :) İnsanların saçma bulduğu düşüncelerim olabilir ama onlara karşı sağır olmak en iyisi. :) Bu insanlar aslında en sevdiklerimden birileri, fakat gelgelelim fikirlerimiz uyuşamıyor. Olsun günün birinde nasıl başarııldığını görerek öğrenecekler. :)
   Güzel yorumunla renk kattın, teşekkürler! :))

   Sil
 17. Hep hayal kurarız, düşünür isteriz bir şeyleri ,
  Bir adım atamayız oysa ki,
  Bak bahar geliyor, burcu burcu koksun etrafın güller, sümbüller, ile olmazmı ?
  Keyifli günler dilerimm

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hedefime doğru adımlarımı atıyorum kii! :)
   O adımlarla ulaşabilmem dileğimlee. :)
   Mutlu musmutlu günler! :)

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.