Search

11 Mayıs 2013 Cumartesi

Günce 130 ♥ || Bende olup bitenler..

Oturuyorum bir kenara, yanıma kahvemi alıyorum da şunlar geçiyor aklımdan. Daha iki gün öncesinde beklemek istemezken, her şeyin çok hızlı gittiği kanaatine hangi ara vardım ki ben? Ne ara bu kadar şüpheci oldum da, karşımdakinin onca sözüne rağmen hala "Acaba?" larımın zihnimde yankılanmasına izin veriyorum? Çok mu güvensiz bir insanım yoksa? 
İnsan karşındakini kendi gibi bilirmiş ya, yoksa güvenilmez olan ben olabilir miyim? Bir iki hafta öncesinde karnımda uçuştuğunu söylediğim kelebeklerin varlığından şimdi o kadar da emin değilim. Her şey o denli hızlı gerçekleşiyor ki, ben hiçbir şeyin hızına yetişemiyorum. Hep ikilemlerde kalıyorum. Onun içindir ki onca lafa söze rağmen sanki hiçbir şey olmamış gibi normal davranıyorum. Bunda utangaçlığın da payı yok değil tabii ki. 
Şimdi biliyorum içimden geçenleri buraya yazmam, düşüncelerimi derleyip toplama isteğimden. Tabii bu karışık cümlelerden siz hiçbir şey anlamadınız. Şöyle söyleyeyim geçenlerde bir ara içimdeki kelebeklerden, sonra da yaptığım anonimlikten falan bahsetmiştim. Onları okuyanlarınız varsa onlara açıklama yapayım. Sanırım o da bana karşı bir şeyler hissediyor, yani öyle söylüyor. Ama benim kafam komplo teorileriyle dolu, nedenini bilmediğim bir sürü soru var kafamın içinde. Ve yanındayken rahat konuşamıyorum, kaldı ki neredeyse konuşamıyorum. Hiçbir şeyden emin olmadığım için ilk adımları da atmıyorum, hani böyle genelde erkeklere odun deriz ya hıh işte o odun benim. Bilmem şimdi anlatabildim mi ama durumlar karışık. Ya da durumları karıştıran benim. Bakalım akışına bırakmak gerek diyerek düşünmemeye çalışıyorum. 
Kocaman sevgilerimlee..
-Bayanbilen-

19 yorum:

 1. bu kurgulamaları kadınlar neden yaparlar kii?
  bunu yaptıran onların kimyalarının tamamen farklı olması mıdır?
  erkekler genel bakıyor kadınlar detaycı.Bazen o ayrıntıların içinde olmayan şeyleri bile varmış gibi algılayıp hem kendimizi hem de karşımızdakini gereksiz yere üzeriz
  Halbuki biz de genel bakmalıyız erkekler gibi. anlık duyguların bizi yoldan çıkarmasına izin vermemeliyiz.bizi mutlu ediyorsa hayatımıza yaymalıyız o hisleri zarar veriyorsa da uzaklaştırmalıyız.Çok iredelememek gerekiyor bazı şeyleri canımcımmm yoksa kafayı sıyırırız:))
  sen böyle yazıyorsun ya..aşık Bahar halleri aklıma geliyor,tebessüm ettiriyorsun bana:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnan hiç bilmiyorum, neden bu kadar kafamda kurduğumu :) Yaratılışımızın farklı olması bir yana güvenemiyoruz bence hani Fuzuli'ye sevmek mi güzeldir sevilmek mi diye sormuşlar da "Sevmek daha güzeldir, çünkü sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın." işte tam da öyle :)
   Tebessümlerin hiç eksik olmasın ! :)

   Sil
 2. Detaylar yoruyor burcucum bırak akışına her şey olacağına varıyor her şey :) öptüüüüüüüm

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tam da dediğin gibi her şey olacağına varıyorr! :))) Kocamann öptüm ben de :))

   Sil
 3. Canım benim, bence senle ilgili bir sorun yok. Zaman öyle değişti ki şüpheci yaklaşmadığında daha çok inciniyorsun.

  Ben de senin gibiyim ve seni çok iyi anlıyorum. Su akar yatağını bulur. Böyle diyelim.
  :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın, insan şüpheci yaklaşmayınca çok inciniyor şüpheli yaklaşınca da. :) Su akar yolunu bulur demek en doğrusu, bir de mantığıma yatırıp uygulamaya geçebilsem. :)) Ben de devamlı uyuyorum en azından belli bir süre kafamı meşgul etmemek için. :))

   Sil
  2. Hayıııırr uyuma, çık dolaş arkadaşlarınla. Ömür dediğin geçip gidiyor. Uykuda harcanmayacak kadar kısa..

   Kalk hadi kalk
   :)

   Sil
  3. Zaten artık vücudum bu gidişata dur dedi. :)) Sabahın 6 sında uyanıyorum, insan kendinden kaçamıyor ya öyle. :) Hem kaçan kovalanır değil mi, şimdi kaçmıyorum. :))

   Sil
  4. Burcucum

   Hayatta geçmeyen hiçbir şey yok. Sağlığımız yerinde olsun yeter, bütün duygusal tranvalar gelip geçici. Tecrübeyle sabit.

   Kimse senden daha değerli değil, bunu hiçbir zaman unutma olur mu güzellik :)

   Sil
  5. Şu an tam çok karışık bir hale girmiştim ki, yorumun sanki bu ana yazılmış gibi oldu. :) Teşekkür ederim her şey için. :))

   Sil
  6. Zamanlama doğruysa ne mutlu bana
   :D

   Gençsin, güzelsiiiiin kıymetini bil
   :))

   Sil
  7. Sen zaten tam zamanında yakalıyosun beni, topluyorsun bir güzel :))

   Sil
 4. pe hito ya katılıyorum.eskittik toplum olarak dejenere ettik ve çabucak tüketiyoruz.dolayısıyla azcık da septik olduk doğal böyle hissetme ve düşünmen.birazcık akışına zamana bırak ama kendinizde tamamen bırakma derim:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet hem akışına bırakmalı, hem de toptan bırakmamalı. :) Sanırım bu da bir denge meselesi, ama başarabilene aşk olsun :))

   Sil
 5. Bazen ben de çok çok şüpheci oluyorum ama genelde şüphe varsa insanın içi rahat değilse gerçekten bir şey çıkıyor altında. Ama gereksiz vesvese, kuruntu da olabilir, azıcık bırakmakta fayda var canım benim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dimi şüphe varsa elbet bir şey çıkıyor altından :) Bence fazla şüpheci olanlar biz değiliz, şüpheleri üzerine çekenler onlar ! :)) Neyse bırakmak lazım dediğin gibi.. :))

   Sil
 6. Geldim baktım yeni yazı göremeyince çok üzüldüm :( sınavlar mı var bu ara?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorma bu iki hafta tamamen sınav dolu ben de yazamayınca üzülüyorum :( Yazıları okumaya da gelemiyorum sık sık böyle olunca :(

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.