Search

30 Haziran 2013 Pazar

Günce 138 || Kimim ben?

Bugün soruyorum kendime nasıl biriyim ben? Dışarıdan bakınca eksiklerim, fazlalıklarım neler? Kendi gözümle de görebilir miyim kendimi olduğum gibi? Denemek lazım.
Sanırım her şeyden önce çok hayal kuruyorum, nedense hayallerime ortak olmayan insanlarla da bir türlü anlaşamıyorum. Gerçekler rahatsız ediyor belki de beni, ama ben inanıyorsam benim gerçeklerimden de onlara ne ki?
Biraz da bencilim sanırım, ne kadar anlamak istesem de anlayamıyorum herkesi. Bazılarının bana karşı yapılan bir kaç düşüncesiz hareketi, onlardan uzunca süre soğumama sebep oluyor. Nedense bana yapılan kötülükleri de pat diye unutamıyorum. Eskisi gibi olsam da içeride bir yerlerde duruyor o yapılan kötülükler. Bu belki de benim içimdeki kötülükten kaynaklanıyor. 
Ayrıca çok evham yapıyorum. Biri birazcık farklı davransın, o mesaja geç cevap yazılsın falan hemen bir sürü komplo teorisi kuru veriyorum zihnimde. Ama bu elimde değil, akışına bırakamıyorum bir yerden sonra.  
Sonraa, sanırım fazla inceliyorum her şeyi fazla düşünüp gereksiz ayrıntılarda boğuluyorum. Bunun da farkındayım ama dediğim gibi rahat bir insan olamıyorum ben. Bunun için mutluluğu da çabuk yakalayıp, çabuk mahvediyorum. Yani sürekli duygu değişimleri yaşıyorum, sonra da yoruluveriyorum her şeyden.  "Bıktım" diyerek pes ediveriyorum. Erken kabulleniyorum yenilgiyi.
Güçlü biri değilim ben, biliyorum. Ama farkında olmak da bir şeydir değil mi? Yani öyle olmalı diye umuyorum. İnsan eksiklerini görmezse nasıl tamamlar ki? :) Hoş daha kimbilir ne kadar çok eksiğim var göremediğim. :)
Her neyse ben bunları düşünedurayım, her insanın mutlaka eksiği vardır ya sizde sizdekini arayın. Belki bulursak daha kolay başa çıkabiliriz kendimizle. :))
Kocaman sevgilerr! :)16 yorum:

 1. İnsanın kendini tanıması önemlidir.Ve evet farkın da olmakta önemlidir.İnsan kendisinin hem kötü hem iyi özelliklerini gördüğün,bunları fark ettiğinde daha akıllıca kararlar verir bence.Gerçi bazen ne kadar kendimizi tanısakta bazı anlar geliyor çok fevri davranıyoruz.Ama o da herkesin başına geliyor :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum, daha akıllıca kararlar verebilmek için zaman zaman sormalıyız bu soruyu kendimize. :)
   Güzel yorumun için teşekkürlerr! :))

   Sil
 2. bayanlar bu kurgulama işini çok yapıyorlar sanırım.
  fıtratımızda var galiba.
  ama çok irdelememek gerekiyor bazı şeyleri yoksa üzülüyoruz:)
  farkındalık da güzel bişeydir burcucumm:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorma sanırım fıtratımız gereği sık sık yapıyoruz bunu, sonra o gün için üzüyoruz kendimizi yok yere. :)
   Farkındalık gerekli, ama zaman zaman akışına da bırakmak lazım yapabildiğimiz kadar. :)

   Sil
 3. hadiii yazın tadını çıkaaar.
  :)

  YanıtlayınSil
 4. Acaba burcun ne Burcu'cum. Bir yengeç burcu olarak ben de gereksiz alıngan, kinci, davranışlara takılan biriyim de :) Hadi benim burçtan senin neyden? :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Başak burcuyum benn :)) Bilmiyorum neden böyleyim ki ben burçlarla da pek aram yok bilmiyorum özelliklerini :)

   Sil
 5. Bana mı çekmişsin ben mi sana çekmişim hangisi acaba? Bende çok oluyor canım ama biz böyle davranmaya devam edersek düşünmekten geceleri uykusuz bile kalabiliriz sanırım. En güvendiklerimizin yanımızda olmasını düşünmek ve tanıdığımız hiç kimsenin daha sonradan değişmediğini ve yanımızda olduğunu bilmek huzur veriyor değil mi?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tanıdığım ve sevdiğim insanların değişmeyeceğinden emin olamıyorum bir türlü, sanırım bu çok yıpratıyor.
   Neysee canımm çok düşünürsek çok yoruluruz :))

   Sil
 6. farkında olmak en büyük adım zaten.bu düşündüğünü bu kendi süzgecinden geçirdiğini bu sorguladığı bu senin aklını kullanana biri olduğunu gösterir ki bunlar her insanda keşke olsa diyeceğim özellikler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, yorumunuzla mutlu ettiniz şimdi beni :))

   Sil
 7. Sen harika öz eleştiri yapıyorsun ve biraz da kendine acımasız davranıyorsun..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öyle mi dersin? İnsan kendine ne derece acımasız olabilir ki :)

   Sil
  2. Bunum seviyesini şöyle belirleyebiliriz. İki isteğim olacak senden. İki beyaz kağıt almanı isteyeceğim. Birine kendinde sevmediklerini diğerine sevdiklerini yazmanı isteyeceğim.

   Sevmediğin yanlarını oluşturan liste diğerinden daha uzunsa işte o zaman kendine karşı çok acımasızsın. Sonuç tam tersi ise kendine bayılıyorsun ki, zaten öyle olsun :)

   Sil
  3. Çok iyi fikir hemen bu gece yapıyorum bunu! :) İnsan ara ara kendine terapi gibi böyle yapmalı değil mi? :) Sonucu ben de merak ediyorum şimdi. :)

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.