Search

28 Temmuz 2013 Pazar

Günce 142 || Odamın içindeki kocaman dünyam..

Önceleri hayatın dışarıda olduğunu düşünürdüm ama zamanla farkettim ki hayat insanlardan en uzak olduğun noktada. Yalnız kaldığında, hayallere daldığında gerçek hayattasın. Sokaktakilerin hepsi birer yanılsamadan ibaret, birbirine gülen suratların arkasında bile kötü düşünceler var.
Onun için ben kendi dünyamı odamın içine kurdum; resimlerim, müziklerim, hayallerim, kitaplarım ve bilgisayarım. Biz daha gerçeğiz dışarıdan, kapadım perdeleri dilediğimce özgürüm işte. Şarkılar açıp deli gibi dans edicek kadar, kimseden çekinmeden saçmalayacak kadar.. Özgürüm burada..
Gün bitsin de odama ulaşayım diye bakıyorum, insanların ışıltılı ama sahte dünyasından kendi karanlık ama rengarenk odama kaçıyorum en kısa yoldan. Her şey yolunda burada, yani benim dünyamda.. Kocaman gülümseyebiliyorum burada, kimsenin bana kendi kendime güldüğüm için deli demeyeceğini bilerek. Ayıcıklarıma sarılıyorum yıllardır ellerimin arasından kayıp gitmeyen nadir dostlar onlar, ayrıca beni saatlerce bıkmadan sıkılmadan dinleyebiliyorlar. Sonra bu dinlediklerini yüzüme de vurmuyorlar, kırk yıldır aranılan dost diyorlar ya onlar benim ayıcıklarım işte.. 
Sonraa ayıcıklarıma şarkılar çalıp söyleyebiliyorum özgürce, istediğim kadar bağırarak beğenilmeme kaygısı yaşamadan.. Sahi ayıcıklar fazla iyi değil mi bu dünya için? :)
Öyleler sanırım..
-Bayanbilen-

12 yorum:

 1. Vuvvv dünyanı çok beğendim Burcu :)
  Benim odanın fotasını çekip göndereyim mi , odana bin kat daha sevgiyle bağlan :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Önemli olan odanın nasıl göründüğü değil ki senin ona nasıl baktığınn Tolgaa :)) Kim bilir senin odanın duvarları arasında kaç tane güzel şiir yaşıyordur :))

   Sil
 2. Çok güzelmiş odan ve odandan bize ulaşan tatlı dünyan:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Resimdeki benim odam değil ki :)) O dünya tatlı geldiyse gözlerini kapat hoop burdasın :))

   Sil
  2. Biliyorum:)
   anlattığın kafamada canlanan oda:)

   Sil
  3. hii şimdi anladım :)) O halde sen de gelsene buraya :))

   Sil
 3. Canım aynı hisleri ben de yaşıyorum. Sanki son zamanlarda insanların sahteliği eskisinden daha gerçek.

  Hatta dün anneme "çevremde gerçekliği olan sadece siz varsınız" demiştim.

  Bence sığınacak bir yerinin olması çok güzel ama sahte dünyaya da ayak uydurmak gerek.sahteleşmeden kendimizi soyutlamadan.
  Sevgilerimle
  :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dışarısı güzell ama insanlar olmadığı sürece. :))
   Hadi ama pehito sahte düzene ayak uydurmak zorunda olamayız o ne der şu ne düşünür demeyi bir kenara bırakarak dışarıda da gerçek bizle yaşayabiliriz. Gerekirse insanlardan uzakta :))
   Kocaman sevgilerimlee.. :))

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.