Search

19 Ağustos 2013 Pazartesi

Günce 145 || Son inci'ye


Neden böyle oluyor ki her seferinde tam buldum diyorsun denizin içindeki son inci tanesini, deli gibi sevinip havalara uçuyorsun sonra biraz sildiriveriyorsun gömleğinin koluyla bir de bakıyorsun ki "puff!" olmuş karışmış havaya. Sonra gerçek inciyi bulsan bile aklın öncekinin toz olup havaya karışmasında kalıyor.
 Bütün ümidini yitiriyorsun inciye dair, o ilk inci sandığını kendi benliğinden uçup gitmiş gibi özlüyorsun. Oysa ki ben özlemek istemiyorum, gitme kal istiyorum ama inci gibi kal istiyorum. Bu toz bulutu yaşartıyor gözlerimi sık sık. Madem incisin bende niçin böyle her rüzgarda havaya karışıyorsun, sende biraz bende kalmak için yorsana kendini savaşsana rüzgarla. Bak küçücük kaldın avuçlarımın arasında, yitip gideceksin diye deli gibi korkuyorum. Ama her zaman dediğim gibi ikinci bir ihtimalimiz yok bizim eğer havaya karışmışsan bir kere, yüreğimin derinlerinde inci avcılığı yapmam ben bir daha. Hem ilk seferde yitip giden, ikincisinde hiç kalmaz ki bende.. Baksana nasıl güzel olduk biz böyle, kıyabiliyor musun sen bize. Öyleyse gitme demiyorum çünkü gitmek değil bu biliyorum. Öyleyse yitme sen. 
Ben senin inci olduğuna inanmışken bile bile benden yitme.
Bende yitme..

-Bayanbilen-

4 yorum:

 1. Çok üst düzey ve usta işi bir yazı bu. Üstelik hissederek yazılmış ve çok temiz bir kalpten akmış, belli. Ellerine sağlık kız kardeş, ellerine sağlık

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin Tevfik abi :) teşekkürler her şeyin için senin beğenmen bende çok önemli biliyorsun :)

   Sil
 2. Ellerine sağlık.
  Tam hissettiklerim şu an.

  YanıtlayınSil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.