Search

1 Eylül 2013 Pazar

Günce 147 - 1 Eylül dünya barış günü

Deniz Karahan - Burcu Bayram'ın izniyle yazdı
Herkese merhabalar,

Bugün bu yazımızda herkesin 1 Eylül dünya barış gününü kutlarken keşke, "dünyamız hep böyle güzel ve hep böyle barış içinde olsun" diyebilseydik ama maalesef diyemiyoruz. Çünkü her yerde savaş var.

Biraz önce Kongo'daki iç savaşta 2006 yılından bu yana 5 milyondan fazla insan öldüğünü öğrendim ve ağladım. Çok üzülüyorum ama birşey yapamıyorum. İnsanlar birbirine niye zarar verir onu bile anlayamazken, öldüren insanları hiç anlamıyorum.

Offf... Ekip arkadaşlarımın hiçbirinin eli bugün bu yazıyı yazmaya gitmedi çünkü hepimiz çoküzülüyoruz. Görevi bana yüklediler ama yüreğim paramparça. Nolur artık savaş olmasın, kimse kimseyi üzmesin ve tüm kavgalılar barışsın.

 1 Eylül dünya barış günü savaşların son bulmasına aracı olsun, olur mu?

Ailenizin üzgün kızı
Deniz Karahan
Bayan Bilen Burcu'nun izni ve görevlendirmesiyle yazdı.
Sevgiler
Barış güvercini

1 yorum:

  1. Aslında herkes barış istiyor. Savaş yanlısı devletler karşısında gücümüzün farkında olduğumuz kadar barış içinde yaşayabiliriz. Tüm halklar olarak gücümüzün farkında olmak ve o çok arzuladığımız dünya barışına kavuşabilmek dileğiyle..

    YanıtlayınSil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.