Search

23 Ekim 2013 Çarşamba

Günce 151 || Bir kadın, bir elmas

Hani bazı kadınlar vardır hayalleri kırılmış, paramparça. Mutluluğu kaybettiğini sanan, devamlı melankoli halinde.. Kabul ederim ki güzel şeydir melankoli kıvamı tuttuğu zaman. Gelgelim abartmak biraz ahmakça. Hele ki bir kadın kendi gücünün farkında değilse, daha bir beter durum. 
Oysa ki ne gerek var bu kadar kırılmaya? Biraz mutlu olmaktan, güçlü görünmekten ne çıkar? Bence her acının sindiriliş evresinden sonra büyük bir kahkaha patlatıp el sallaya bilmek lazım arkasından. Olur da bir sevgili, bir arkadaş, bir dost dönüp de bakarsa geri arkasında büyük bir boşluk bırakmış da çok kıymetliymiş gibi sanmamalı kendini.
 Kim var ki o kadından daha değerli? Onun için gerekirse elini yüzünü yıkamalı, bir söz vermeli kadın kendine "Geçti.." diye başlayan bir cümle kurmalı. Sonra aynanın karşısına geçip biraz rimel, biraz ruj sürmeli. Gerekirse morarmış göz altlarını kapatacak bir fondöten. Belki biraz kuaföre uğramalı ama kesinlikle eskisinden daha iyi olduğuna inanmalı. Hayallerinin birinci kahramanını kendi ilan ederek bin bir hayal kurmalı ama yıkılan kalıntıların üzerine değil, yepyeni büyük bir araziye. O gün daha bir özenmeli dışarıya çıkarken üstüne başına. Ve son olarak kapıdan çıkmadan önce topuklu bir ayakkabı giymeli ayaklarına, dünden daha güçlü olduğunu büyüdüğünü kendi kendine hissedebilmek için. 
Mutluluk kadının içinde yaratılmış, tüm güzellikler onun düşlerinde. Bunun içindir ki eğrelti duruyor üzüntüler onun üzerinde, takvim yaprakları mutsuz günlerle doldukça ziyan oluyor kadın. Bu elmasın tozlanıp da ellerinde ovuşturunca tozun geçmeyeceğini düşünmek gibi bir şey, o denli saçma.
Gün olur da tozlanırsa elmasınız kıyafetinizin koluyla sildiriverin ucunu, inanın bu sefer eskisinden daha parlak olacak.
Mutlu kalın. :)

-Bayanbilen-

18 yorum:

 1. Kendimi mi buldum ben bu yazıda acaba :) Aynen öyle bende silkelendim kendime geldim :) Topuklularım ,rimelim,rujum hazırım her zamanki gibi :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hıh işte tam böyle olmalısın, gücünün farkında olmak önemli. :) Gülümsettin beni. :)

   Sil
 2. Güzel bir enerji verdiği kesin yazının ama toparlanmak o kadar kolay değil bazen ama kesinlikle haklı bir çaba :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir kadının inanıp da gerçekleştiremediği şey var mı ki bu kurtulsun elinden? :))

   Sil
 3. Merhabalar, iadei ziyarete geldim:) güzel bir yazı.. güzel de bir konuya değinmişsin.. lakin her kadın o kadar güçlü olamayabilir.. ama öyle olsa bile yıkıntılar kırıklıklar üzüntüler de gereğinden fazxla sürmemeli elbet dediğin gibi, kıymetli olanlar zaten yakıp yıkıp kırıp geçmezler ki, değil mi, arkalarına baktıklarında dimdik ayakta görmeliler yeniden.. ve son paragrafın.. çok doğru, aynen öyle. önemli olan öncelikle kendimiziz.. ziyan etmemeli hayatı.. gelir geçer böyle şeyler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhabaa! :) İyi ki geldin, dediğin gibi kıymetli olanlar yakıp yıkmaz ki. Her kadın güçlü bence ama sadece farkında değil. :) Katılıyorum cümlelerine öncelik biz olmalıyız hayatta aksi halde ziyan etmiş olmaktan başka bir şey yapmayız. :) İçten sevgilerimle..

   Sil
 4. çok güzel bir yazı olmuş burcucum:)
  hepsine katılıyorum
  kadınlar güçlüdür
  ve mutluluğumuz birilerine, ilişkilere bağlı olmamalıdır.
  kendini gerçekleştirmiş bir insan böyle yaklaşmalı hep..
  sıcacık sevgilerimle..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen dediğin gibi mutluluğumuzun ipleri başka birinin elinde olmamalı. :)
   Benden de bi o kadar sıcacık sevgilerr.. :)

   Sil
 5. Oldukça motive edici bir yazı Burcucum :)

  YanıtlayınSil
 6. Tüm feminen duygularımı buraya bırakıp da gidiyorum :)

  YanıtlayınSil
 7. Senin yazılarının samimiyetini seviyorum , yüreğine sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şiirlerinde yazılarında içtenliğine hayran kaldığım insan bunu diyorsa bir köşeye oturup biraz daha mutlu olmalıyımm :))

   Sil
  2. bak şimdi bende mutlu oldum :)

   Sil
  3. Aman bozma hep mutlu kal :)

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.