Search

31 Aralık 2013 Salı

Günce 156 || İlk adım..

Nedir ki ilk adım? Bir bebek için her şeyin başıyken, ailesi için en büyük mutlulukken; bir aşık için en zor olanıdır. Ya da bir işe başlamak isteyen biri için en büyük engeldir "İlk adım geçsin de, gerisi gelir denilir." 
Çoğu zaman hiç atılamayacak olan adımdır, cesaret gerektirir. Belki atılmış olsa çok güzel yollara kapıları aralayacakken, sonsuza kadar o kapıların kapalı kalmasının nedenidir. Eğer iki kişi söz konusuysa hep karşı taraftan beklenen şeydir, gurur konusu yapılır. Eğer ortada gurur varsa, ilk adım yoktur. 
İlk adım.. Söylenildiği gibi ardından gelecek olan binlerce adımın başıdır. Gerçekleşmesi muhtemel bütün güzelliklerin, başarıların; beklediği şeydir. Mutlu olanlar da zaten ilk adımı atmayı bilenlerdir. 
Kendime bir sordum da peki ben ilk adımı atmayı biliyor muyum? Hayır, ben de bilmiyorum. İlk adımı atmak arkasından gelebilecek iyi ya da kötü bütün olaylara hazırlıklı olmayı gerektirir. Eğer göze alamıyorsan bütün ihtimalleri atamazsın o ilk adımı. Onun için zordur zaten, asla imkansız değildir ama öyle kolay kolay göze de alınmaz. 
Aslında hayat hep o ilk adımı atmasını bilenlere güzeldir. Doğru, bazen sertçe düşerler yere ama düşünce ayağa kalkma kendinle gurur duyma fırsatı da onlara özgüdür. Düşünün günün birinde çok farklı şekillerde şekillendirebilirdiniz hayatınızı ama siz bu yolu seçtiniz, belki de bir adım sizi çok daha farklı bir yerde yapabilirdi. Kimbilir bugün atacağınız ilk adım da sizi çok farklı bir yere taşır. Yeni dünyalar keşfetmekten korkmayın. 
Kocaman sevgilerle..
-Bayanbilen-

14 yorum:

 1. Benim yaşadığım bu zamanla ilgili çok güzel bir yazı olmuş.Kendimi gördüm yazının içinde. Emeğinize sağlık.Bende bloguma beklerim. Üzerinde çalışıyorum hala :)
  http://icimdenngeldi.blogspot.com/ :) :) beklerim.
  MUTLU YILLAR :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim ki çok geç bir cevap oluyor sanırım. :)
   Tabi ki uğrarım. :))

   Sil
 2. ne garip evet, bir bebek ve ailesi için en mutluluk verici heyecan verici şeylerden biri. öte yandan atılması zor olan kırk sancıyla atılan bir adım....güzel bir konu:) haklısın biraz cesaretli olup o ilk adımı atabilmeli...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlk adım hep kafamı karıştırmıştır severim ara ara böyle şeylere kafa yormayı :) Keşke atabilsek hep o ilk adımı. :)

   Sil
 3. Yine harika bir yazı olmuş...

  YanıtlayınSil
 4. heey bu haftaki sade ve derin deep tone yazımı okusan yaaa.
  :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah okumaz olur muyum Deep kitap da çıkarmış çok şaşırmıştım :)) Bakalım buralarda bulamadım kitap fuarında mutlaka alıcam :))

   Sil
 5. tam da sevdiğim gibi bi yazı olmuş. emeğine sağlık

  YanıtlayınSil
 6. Çok yorgun ama kısmen iyiyim bahar yeni gelebildim tek tek okuyucam yazılarınızı özlemişim. :)

  YanıtlayınSil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.