Search

8 Nisan 2014 Salı

Günce 159 || 3 Soru ve Çalıkuşu Mimi [13. mim ]

Merhabaa, 
Bu mimler biraz eskide kalmış ama yine boş geçmek istemedim. Yazılarını okurken beni düşündüren sevgili Pehito ve hızına zor yetiştiğim hep yüzümü güldüren Deeptone beni mimlemiş. Ben de dilim döndüğünce cevap veriyim sorulara. :)

3 SORU MİMİ
1. Neden "blog adın" ?
Neden mi blog adım, bilmiyorum. :) Aslında önceleri online bir oyuna hemen kaydolmak için bulduğum anlık bir nickti. Sonra ne oldu da bu kadar benimsedim, nasıl buralara geldim hiç bilmiyorum. Bazen saçma geliyor, bazen hoşuma gidiyor ama artık çok alıştım. :)


2. Hayat felsefeni belirleyen söz nedir?
Sanırım bu soru için iki söz yazmalıyım biri bireysel, diğeri diğer insanlar ile ilgili.

"Aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8'den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece 2'ye ayrılırlar; İyi insanlar ve kötü insanlar." 
-Albert Einstein (1879-1955)

"Bugünün bir daha asla doğmayacağını düşün."
-Dante

Kimbilir belki de her günü son kez doğuyormuşcasına yaşamayı öğrendiğimiz gün olmayan dertlerimize üzülmeyi bırakıp, gerçek mutluluğu yakalayabiliriz. :)

3. Kendimle ilgili 3'ü doğru 4 şey nedir? (hangisi yalan, okuyan buluyor)
-Yaşadığım şehri hiç sevmem.
-Hep Hindistan'a gitmek istemişimdir.
-Çabuk karar veririm.
-Turkuaza bayılırım. :)
ÇALIKUŞU MİMİ

İlk anılarımız nelerdir? Hangi yaşa kadar inebiliyoruz?
İşte bu gerçekten zor bir soru. :) Kaç yaşlarımda olduğunu bilmiyorum anaokulundan çok çok önceleri belki üç, belki daha bile küçük. Annemin bebek arabasında taşıyışını o zamanki evimizin önünden geçerken sokağın çukur kısmını, komşu teyzemin benim için çekirdeklerin içini ayırdığını, televizyonun düğmesine basmaya çalışırken parmağımın acıdığını, kapıları açmaya boyumun ermeyişini hatırlıyorum en gerilerde. :)

Ve kimi mimliyorummm? Tabii ki hiç kimseyi aradan zaman geçti ama geleneğimi bozmuyorum. Mimi yapmak isteyen herkes mimlenmiş olsun, ben tek tek yazmıyorum. :))
Mutlu kalınn! :)

-Bayanbilen-
6 yorum:

 1. heeeey bi kereeee anıların çok tatlı. ne güzel şeyler hatırlamışsın. bayağı da küçük yaşlarını hatırlamışsın. turkuvaz di mi. diğerleri bence sana uygunlar. dante ne laf etmiş yaaaa :) bi de kaybolma amaaa. mimlerim yineee. bak en son mim de var dünkü. onu da yap hadiiiii görürseen :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yanlışşş :)) Turkuaz tamm benlik :) Ben hiç karar veremem çok kararsızım Deep :)) Kaybolup kaybolup yeniden ortaya çıkıyorum ben :))

   Sil
 2. Ben iki sözü de çok sevdim :) bir de çekirdek içini birileri hala bizim için ayırsa hayır demem.
  Sevgilerimle
  :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Geçen gün markette buldum artık ayrılmış çekirdek içi de satılıyormuş, sanırım biri sesimizi duymuş :)

   Sil
 3. Ben çalışmaya karşıyımm :d

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah ben de bence günde 20 saat uyku şart daha azı kesmiyor beni :D

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.