Search

16 Mayıs 2014 Cuma

Günce 160 || Kendime nane limonlar..


Mevsimler değişiyor. Biri bitip, ardından diğeri geliyor. Sorsan yaz geliyor ama üstümde kalın kalın kazaklar var hala. Ben miyim yanlış olan, yoksa şu mevsimler mi? Sahi bu rüzgarı benden başka hisseden kimse yok mu? Yazın ortasında kırılan ağaç dallarının sesini de mi duymuyorsunuz? 
Tabii ya yine bir ben biliyorum bunları. Nasıl ki yeşeren fidanlar benim içimdeyse, kırılan dalların sesini de bir ben duyuyorum. Geçen sene bu zamanlar cıvıl cıvıldı burası, kuşlar bile korkuyordu dünyanın en güzel ritmini bozmaya. Mavi çiçekli ağaçlar, bin bir hayalle şişirilmiş bulutlar, sallanırken gökyüzüne değebilecek kadar büyük salıncaklar vardı. Ne olup bitti de buradayım bilmiyorum. Sanırım önceleri yağmur bulutları çöktü üstümüze, sonra şımarık keçiler en taze otları yedi ve kurak kapkaranlık bir yer oluverdi burası. Peki ya burası? Burası içimdeki o büyük orman. Bu da en güzel mavi tonlarının son çırpınışları. 
İçimdeki o soğuk biraz dinginlesin diye sıcacık nane limon kaynattım kendime, kaynattım kaynatmasına da nane limon bile iyi gelmiyor bana. Nane limon bile!
Toprak kışın gelişiyle üşüyor ya, insan da özlerken üşüyormuş. İşin en kötü yanı ise ben artık olmayan birini özlüyorum. Belki de hiç olmayan birini. Sanki bir çocukmuşum da "Gel bak, sana şeker vericem." diyen o kötü adama kanmış gibi hissediyorum kendimi. Hep yalanlar söylenmiş de ben hepsine inanmışım gibi. Kafasına çivi çakmak da dahil olmak üzere öyle çok şey geçiyor ki aklımdan... Ama hiç birini yapamıyorum. Ne bu deftere böyle devam etmeye razı gönlüm, ne de defterin kapağını kapamaya. 
Korkuyorum, bu soğuklar hiç geçmeyecek diye..
-Bayanbilen-

11 yorum:

 1. bunca yitik bunca aldatılmışlık içinde ne kadar inanır kalbim/kalbimiz soğukların bitmeyeceğine..
  bilemiyorum..

  YanıtlaSil
 2. Cok güzel yazi olmus. Okurken "Game of Thrones" da sürekli "Kis geliyor!" diye söylüyorlarya korkarak, o aklima geldi. Yaz geliyor, ama gelecegine bin sahit lazim :)

  YanıtlaSil
 3. tanıdık cümleler ,duygular .defteri kapatma sevgili burcu mavi çiçekler yine açacak...

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel bir blog, ilgiyle takip ediyorum^^
  Benimkine de beklerim..
  Sevgilerimle, http://eelifsenturk.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 5. Çok beğendim.İnsan kışı da seviyor bir süre sonra hele bir alışsın.

  YanıtlaSil
 6. paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. Yanıtlar
  1. Ah iyiyim iyi. Hızlandırmalar, dersler, düğünler, son sene telaşı derken unuttum kendimi :))

   Sil
 8. Soğuk uvvv!! İçim titredi birden.Hiç ısınmayan ellere ve ayaklara sahipsen soğuk korkutucudur. Ama o soğuklar yeterki insanın yüreğinde olmasın;))

  YanıtlaSil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.