Search

7 Eylül 2014 Pazar

Günce 161 || İki satır, üç tüy

Hani gökyüzü pencerenden görebildiğin kadar, anlattıkların da karşındakinin anladığı kadardır ya. Aslında hayallerin de gerçekleştirebildiğin kadardır sadece. Uzun boylu hayaller kurmak ise kimi zaman haddimizi aşmaktır. Ya zorlayacaksın imkansızın sınırlarını ya da haddini bilip kurmayacaksın uğruna savaşmayacağın hayalleri. 
Hayat hep seçimlerle dolu. İyi bir insan olmak mı, arada kalmak mı? En başarılısı olmak mı, ortalarda takılmak mı? En mutlusu olmak mı dünyanın, ya da nefes alan herhangi biri olmak mı? Hep ilk seçeneği seçip, ikinci seçeneği yaşıyoruz. Hala anlayamamış olacağız ki her seferinde yeni bir karar verip, yine aynı hayatı yaşıyoruz. Şimdi gerçek bir seçim vakti, boyumuzu aşan hayaller kuracaksak eğer zıplayıp almasını bileceğiz istediğimizi. Ya da yine her zamanki gibi "Mükemmel"i isteyip, sadece "İyi" ile yetineceğiz. Kim olacağımıza karar vermek sadece bizim elimizde. 
Rüzgarda savrulan bir tüy değil, elleri kanamasına rağmen emin adımlarla zirveye tırmanan bir çılgın olmak dileğiyle.. 

-Bayanbilen-


2 yorum:

 1. Selam kız kardeş. Bilirsin inançlar, ölüm vesaire konulara genelde pek girmem. Çünkü insanlar arasnda din, dil, milliyet vesaire konularda etiketleme yapmış olmaktan korkarım. Zaten kimin kim olduğunu da kolay kolay kimse bilemez derler. O yüzden dinsel konulara pek girmemeye gayret ederim.Ancak bu güzel yazı nedense aklıma dinsel temelli bazı cümleleri getirdi ve ben de bu cümleleri hem sever hem de benimserim.

  Buraya bu cümleleri hatırladığım kadarıyla yazıyorum. (Ancak en sonda şu an ki ruh halimi anlatır belki diye bir Orhan Veli şiirini hatırladığım kadarıyla yazacağım ki kimse beni inançlar üzerinden etiketlemesin.  Karıncayı bin bir zorlukla yürürken görenler sormuşlar, "nereye gidiyorsun" ... Karınca cevaplamış ve ulaşmak istediği yeri söylemiş ama o yer çok uzakmış. İnsanlar karıncaya bakmış ve "bu ayaklarla, bu sıcakta bu kadar uzak bir yere nasıl gideceksin" demişler... Karınca kafasını kaldırıp demiş ki "Olsun. Gidemesem de, hiç olmazsa o yolda ölürüm, Bu da bana yeter" demiş.

  Bir de şöyle bir söz var "Hangi hâl üzre ölürseniz, o hâl üzre dirilirsiniz"

  "Mesele filan değildi öyle,
  To be or not to be kendisi için
  Kundurası vurmadığı zamanlarda anmazdı ama Allah'ın adını,
  Günahkar da sayılmazdı. -Ben anarım gerçi ama anmayana da niye anmıyorsun demem :) -

  YanıtlayınSil
 2. Tüm bunları yapabilecek gücü de bulmak lazım önce.

  YanıtlayınSil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.