Search

7 Eylül 2014 Pazar

Günce 161 || İki satır, üç tüy

Hani gökyüzü pencerenden görebildiğin kadar, anlattıkların da karşındakinin anladığı kadardır ya. Aslında hayallerin de gerçekleştirebildiğin kadardır sadece. Uzun boylu hayaller kurmak ise kimi zaman haddimizi aşmaktır. Ya zorlayacaksın imkansızın sınırlarını ya da haddini bilip kurmayacaksın uğruna savaşmayacağın hayalleri. 
Hayat hep seçimlerle dolu. İyi bir insan olmak mı, arada kalmak mı? En başarılısı olmak mı, ortalarda takılmak mı? En mutlusu olmak mı dünyanın, ya da nefes alan herhangi biri olmak mı? Hep ilk seçeneği seçip, ikinci seçeneği yaşıyoruz. Hala anlayamamış olacağız ki her seferinde yeni bir karar verip, yine aynı hayatı yaşıyoruz. Şimdi gerçek bir seçim vakti, boyumuzu aşan hayaller kuracaksak eğer zıplayıp almasını bileceğiz istediğimizi. Ya da yine her zamanki gibi "Mükemmel"i isteyip, sadece "İyi" ile yetineceğiz. Kim olacağımıza karar vermek sadece bizim elimizde. 
Rüzgarda savrulan bir tüy değil, elleri kanamasına rağmen emin adımlarla zirveye tırmanan bir çılgın olmak dileğiyle.. 

-Bayanbilen-


Öne Çıkan Yayın

Bob Dylan Nobel ve Peace songs şarkıları hakkında | Yorumcu: Avril Lavigne || Günce 170

Ek: Bob Dylan Nobel Edebiyat ödülünü almaya gitmeyeceğini açıkladı. Bu Jean Paul Sarte'den beri bir ilk Ünlü rock müzik sanatçısı bes...

SİTE HARİTASI

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.