Search

11 Eylül 2015 Cuma

Günce 164 || Yol

Bugüne kadar gitmek fikri hep cazip gelmiştir bana. Yeni şehirlerde, yeni insanlar arasında olmak hep hayata ikinci bir şans tanımak gibiydi bende. Yıllarca hep keşke dedim, keşke şu şehirden pılımı pırtımı toplayıp da gidebilseydim.. Şimdi tam da o istediğim gündeyim, ama her şey umduğum gibi değil. Yeni bir şehir fikri evet hala çok güzel, ama yol arkadaşımı onca şeyden sonra arkamda bırakıp da gitmek zor geliyor şimdi.
Biliyor musunuz, hep böyle olur zaten. Tam "Mutlu olacağım!" dersin ki ta ta ta taam yine bir şeyler ters gider. Birileri gider, bir şeyler biter. Hep bir şeyler yarım kalır, ama yol hiç bitmez. Kayıpların ne kadar sarsıcı olursa olsun ilerlemek zorundasın. Sen istersen otur yolun ortasına "Gitmeyeceğim!" de, hayat seni hiç duymaz. Gerekirse yol kayıp gider ayaklarının altında ama sen yine de olman gereken yerde bulursun kendini. İstediğin kadar düşün ardında bıraktığın şehirleri, geridedir onlar artık. Her birimizin bir yolu var şu hayatta; kimilerimizin yolları kesişiyor zaman zaman, kimilerimizin ise yolları ayrılıyor. Sanırım bu hayatın her anında böyle gidecek. Yedi yaşında nasıl ki en sevdiğin arkadaşınla küserseniz bir gün, yetmiş yaşında da yol arkadaşını kaybedebilirsin. Ve bu arada o kadar çok insan gelip geçer ki kimilerinin adını zor hatırlayıp, kimilerini de hafızana kazımış olabilirsin. Ama en önemlisi insanlar hep girip çıkar hayatına; bir gün yükünü yanındakiyle paylaşırken, diğer gün tüm yükü yalnız başına taşımak zorunda kalabilirsin. Normaldir bu, olağandır. Ve belki de sırf daha güzel insanlara hayatında yer açmak için gereklidir bu.
İyisi mi arkamıza baka baka değil de, yolumuza baka baka gidelim biz. Zira daha çok yolumuz var.
-Bayanbilen-


6 yorum:

 1. yollar bitmez, özlemişim yazılarını :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her günden alacağımız yepyeni dersler varmış, çok daha iyi anladım. :)
   Ben özlemişim asıl hüzün kokan yazılarını. :)

   Sil
 2. Ne yazık ki hiçbir zaman her şey tam olmuyor ama belki de bizim arayışımızın bitmemesi için iyidir bu.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın her zaman savaşılacak savaşlar, kazanılacak zaferler var. Hoş yenilgilerin de kattığı çok şey oluyor bize. :)

   Sil
 3. heeey annatsanaaaa noldu nereye gidiyooon okula mııııı heeey neler olduuuu kaçaaaak :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İstanbul' a gidiyorumm :)) Artık kaçaklıklar yok uzunca bir süre buralardayııım. :))

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.