Search

14 Eylül 2015 Pazartesi

Günce 165 || Sorgu

"Konuşuyoruz desem konuşmuyoruz da
Ayrı ayrı şeyler düşünüyoruz üstelik
Birbirimize bakarak
Ne seviyoruz ne de sevmiyoruz birbirimizi
Ne varız ne de yoğuz gerçekte
İki lamba gibiyiz, iki ayrı yerinden
Aydınlatan odayı" 

Edip Cansever


Bazen senin için yanlış olan insanı doğru yapmak için çok çabalarsın. Bilmem neden yorarsın kendini, ama yine uğraşırsın. Bir umut fısıldar kulağına, sanırsın ki mutluluk ha geldi ha gelecek. Burnunuzun ucundaymış da göremiyormuşsunuz gibi gelir.
Aynı masada aynı konuyu konuşup, farklı şeyler düşünürsünüz de farkına varamazsınız. Birbirinizi olduğunuzdan daha farklı tanır da, öyle seversiniz. Bu boş uğraş nedendir bilmiyorum. Belki de doğru zamanda, doğru yerde, yanlış kişi ile karşılaşmışsınızdır sadece. Birbirinize ihtiyaç duyduğunuz ilgiyi göstermişsinizdir, yarımlarınızı tamamlamışsınızdır. Bir nevi çıkar ilişkisi değil mi bu? Peki ya şimdi tam da bunların farkına vardığınızda, sorgular mısınız geçmiş mutlu anlarınızı "Ne kadarı gerçekti?" diye? İşte şimdi tam da böylesi kocaman bir boşluğun ortasındayım, ne kadar gerçeğim şimdi ben? 

"Ağlamayacaksın ağlamayacaksın
kalbindeki kor parçasını
buzmuş gibi söküp atacaksın
ve bir daha asla asla
bir erkeğe ne kadar
masum görünüşlü de olsa
inanmayacaksın."

Lale Müldür


-Bayanbilen-7 yorum:

 1. Bazı insanların farklı durumlarda hayatımızdan çıkmaları belki en doğrusudur.. ancak yinede duyguların ağır bastığı kalbimiz çok direnç gösterir bu duruma.. nafile bir çaba sonrasında kabullenir her şeyi.. yeni yaşanmışlıklara kanat açarsın.. bu bir akıştır ve sen bunların bütünüsündür..:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım en çok da değişikliği sevmiyorum, dediğin gibi bu bir akış ama değişimin olduğu her basamakta zorlanıyorum. Belki de dediğin gibi kabullenilir zamanla bu da, sonuçta nelere alışmıyoruz değil mi :)

   Sil
 2. ay boşversene bunları yaaa. annatsanaa. kutlarım bölümünü. güzel bölüm. yaa annatsanaa hangi okul hangi kampüs. nerde oturcan. yurt mu ev mi. hangi tarafta. avrupa. anadolu. :)heycanlı mısıın :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Marmara Göztepe kampüsü, yanii Anadolu tarafında. :) Şimdilik evde başlıyorum ama kyk çıktığı zaman yurda da geçebilirim doğrusu birazcıcık karışık. :)
   Heyecanlı mıyıııım, sanırım birazcıcık ama çok da değil. :))
   Öyle işte Deep başlasın da okul bi görelim modundayım ben. :)

   Sil
  2. oleey sevindim okuluna da. göztepe tarafı. güzel tabii. caddebostan fenerbahçe bostancı kozyatağı suadiye taraflarında gezcen artık. güzel yerleer. anlatırım ki sana istanbulu bol bol sonaaa. ben avrupa tarafıyım tabiii amaaa :)

   Sil
 3. Sanırım bütün ilişkiler biraz böyle. Karşındakini daha çok tanıdıkça tanıyamaz oluyorsun..

  YanıtlayınSil
 4. Sabah sabah, bir de müziği de açınca bi dokundu bu yazı bana yaw.

  YanıtlayınSil

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.