Search

25 Şubat 2018 Pazar

Günce 173 || Boş


Bugün çakırkeyif halim, yeni taşındığım evim, kedim Boncuk ve ben buradayız. Günler yeniden birbirine karışmaya başladı. Zaman bir türlü geçmezken, günler geçiveriyor. Geceyle gündüz kavramımı da yine yitirdim. Bir şeyler var içinden çıkamadığım. Şu salonda, şu kocaman minderlere gömülüp de günlerdir düşündüğüm ama en ufak bir yol bile katedemediğim şeyler. Bir kedim var onunla konuşurken dinlemekten bezdirdiğim. Güldüğümde mutlu olmadığı gibi, ağladığımda da beni umursamayan ama yine de sevdiğim. Geceleri tüm kollarımı çizen ama sabahları sırf gelip kucağımda uyuyor diye affettiğim bir kedi. Bu eve çok alıştım, oysa ki daha bir ay bile olmadı burada yaşamaya başlayalı. Her daim dolapta şarap bulundurmaya, her şişeyi açarken bir türlü beceremeyip mantarı içine kaçırmaya ve şarabı mutlaka mum ışığında içmeye çok alıştım. Hatta ve hatta küllükleri boşaltıp, kediyi temizlemeye bile. Tüm bunların ortasında kafamın içinde birbiriyle çelişen birsürü düşünce ve istek var. Oysa ki bu eve taşınırken kendime söz vermiştim, artık hiçbir şeye üzülmek yok diye. Çünkü o zaman her soruna kafa yoramayacak kadar çok sorunum vardı. Şimdi ise tek sorun benim.Şu huzurun ve evet bi o kadar da yalnızlığın ortasındaki tek problem benmişim gibi hissediyorum.Bir tek sabahları uyanayım diye kapımda miyavlayan kedi kendimi işe yarıyormuşum gibi hissettiriyor. Ama ne yaparsam yapayım o bile bana zarar vermekten vazgeçmiyor. Son zamanlarda etrafımdaki herkesi kendimden uzaklaştırıyorum, sonra yeniden bomboş bir kalabalığı etrafıma topluyorum. Her gün bir öncekine zıt bir karar alıp, uygulamaya çalışıyorum kendimce. Hiçbiri de fayda etmiyor kendimi iyi hissetmeme. Hala kafamın içindeki seslerden kurtulamıyorum. Beynim kalbime kolay yolu seçmek için can atıyor, ama bir o kadar da biliyorum bu seçeneğin sonuçlarını. Bilmiyorum sürükleniyorum oradan oraya. Kocaman bir iç sıkıntısıyla yaşamaya çalışıyorum.2 yorum:

Öne Çıkan Yayın

Günce 172 || Adanalı Bey

Bu blog benim için tam da kişiliğimin oturduğu yıllarda ara sıra uğrayıp, çocukça bir üslupla ilk aşkımı anlattığım bir yerdi hep. Biri...

SİTE HARİTASI

Copyright

Copyright
Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Yazarlarımızın her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bayanbilen.. ♥ by BayanBilen.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://www.bayanbilen.com.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.com/ adresinde mevcut olabilir.